Hedef Euroleague kupası

Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk, Darüşşafaka Doğuş’un, dünyaca ünlü antrenörü David Blatt ve İbrahim Kutluay’la birlikte basın toplantısı düzenledi, hedeflerinin Turkish Airlines Euroleague’de zirveye çıkmak olduğunu söyledi.

Hedef Euroleague kupası

Türk Basketbolu’nun Euroleague’deki temsilcilerinden Darüşşafaka Doğuş, daha önce anlaşmaya vardığı dünyaca ünlü antrenör David Blatt’in de bulunduğu bir basın toplantısı düzenleyerek hedeflerini anlattı.

Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk ile Darüşşafaka Doğuş İcra Kurulu Üyesi İbrahim Kutluay’ın da bulunduğu toplantıda iddialı açıklamalar yapıldı.

Darüşşafaka ile Doğuş grubunun sponsorluk anlaşması yapmadığını, Darüşşafaka Doğuş Basketbol Kulübü’nün spor sektörü içinde çok anlamlı bir yer edindiğini ve bu ortaklığın Türk Sporu’na çok şey kazandıracağına inandığını söyledi, “Euroleague’de şampiyonluk yaşamış bir oyuncu olan İbrahim Kutluay’ın yönetici, Maccabi’nin başında aynı mutluluğu yaşayan David Blatt’in antrenör olduğu Darüşşafaka Doğuş’un da bu kupayı kazanacağını düşünüyorum” dedi.

‘Gücümüz arttı’

İbrahim Kutluay da Darüşşafaka Doğuş organizasyonunun çok önemli olduğuna vurgu yaparak, “Kendi salonumuzda oynuyoruz. Keşke ben de bu salonda oynayabilseydim. Arkamızda bize inanan insanlar var. David Blatt’in de gelişiyle gücümüz arttı. Kadromuza Birkan Batuk ile Brad Wanamaker’ı kattık, Mehmet Yağmur’u takımda tuttuk. Transfer çalışmalarımız sürüyor” ifadelerini kullandı.

David Blatt ise Daçka’nın büyük hedeflerine katkı yapmak için Türkiye’ye geldiğini, kısa süre içinde kadro çalışmalarını tamamlayacaklarını söyledi. Başarılı çalıştırıcı, “Geçen yılki gibi 18 oyuncumuz olmayacak. 15 oyuncu ile yola çıkacağız. Aslında bu da fazla ama çok yoğun bir maç tempomuz olacağı için buna ihtiyacımız var” diye konuştu.

Abdullah Avcı: “Oyun beni memnun etmedi”

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber