Hem futbolcu, hem menajer

Gregory van der Wiel menajerlik şirketi kurdu, NBA oyuncularının menajerliğini yapmaya başladı. Toronto’da top koşturmaya devam eden eski Fenerbahçeli futbolcu, bir yandan da ek iş ile gelirlerini artırıyor.

Hem futbolcu, hem menajer

Onur Dinçer / Skorer Dış Haberler

Fenerbahçe’nin eski futbolcusu Gregory van der Wiel, bir yandan futbolculuğa devam ederken, diğer yandan ek bir iş yapmaya da başladı. Kanada’nın Toronto takımında top koşturan 30 yaşındaki futbolcu, bir ajans kurarak menajerlik yapmaya başladı.

Hollandalı futbolcu, iş partneri Funs Jacobs ile birlikte NBA oyuncularının menajerliğini yürütüyor. Van der Wiel son olarak Balr isimli moda şirketindeki hisselerini satarak, menajerlik işine giriş yaptı. Futbolcunun şirketinin Denver Nuggets, Dallas Mavericks, Milwaukee Bucks, Memphis Grizzlies, Atlanta Hawks ve Orlando Magic gibi takımlardan basketbolcuların menajerliğini yaptığı belirtildi.

Gregory van der Wiel’ın kurduğu şirketle Kuzey Amerika pazarına giriş hedefinde bulunduğuna dikkat çekildi. Buna göre kendisi Kuzey Amerika’daki spor endüstrisi içerisinde yer edinmek ve burada yatırımlar gerçekleştirmek istiyor.

Fenerbahçe paylaştı! "Çok özledik"

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber