Geri Dön

Hep beraber el ele!

Galatasaray, başkanı, yönetimi ve taraftarıyla Taksim'de buluştu, yürüyerek stada ulaştı.

Hep beraber el ele!

NEVZAT DİNDAR

Deplasman yasağının kalkmasının ardından 5 yıl sonra bir derbiye misafir olan sarı-kırmızılılar, Taksim Gezi’nin yanındaki caddede buluştu. Başkan Dursun Özbek ve yöneticiler, Vodafone Arena’ya kadar taraftarına eşlik etti.

Galatasaray, Beşiktaş derbisiyle tek yürek oldu. Deplasman yasağının kalkmasıyla yönetim ve taraftar bir araya geldi, kol kola stada geçti.

5 yıllık bir bekleyişin ardından İstanbul Spor Güvenlik Kurulu’nun kararıyla Vodafone Arena’ya giden 1900 Cim-Bomlu birlikte hareket etti. Sarı-kırmızılılar güvenlik nedeniyle Taksim Gezi Parkı’nın yanındaki caddede bir araya geldi.

Güvenlik toplantısında, taraftara G.Saraylı bir yöneticinin eşlik etmesi öngörülmüştü. Buna karşın başkan Dursun Özbek, sürpriz bir şekilde seyircilerle birlikte stada gitme kararı aldı. Özbek 17.30’da yönetici arkadaşları Nasuhi Sezgin, Eşref Alaçayır ve Alper Narman ile birlikte güvenlik önlemleri eşliğinde yürüyerek stada geldi. Özbek, “Yasağın kalkması ısrar sonucu oldu. Ülkenin durumu itibarıyla dostluk, beraberlik ve kardeşliği göstermek istedik. Taraftar bizim her şeyimiz. Onlarla olmaktan da gurur duyuyorum” dedi.

Deplasman taraftarı tribününden stada giren Özbek, BJK TV’ye de röportaj verdi. Galatasaray Başkanı, “Stadınız hayırlı olsun, çok güzel olmuş. Biz de 2. devre oynanacak maça Beşiktaş’ı bekliyoruz” ifadelerini kullandı. Derbiyi birlikte izleyen Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ile Dursun Özbek, Lig TV’ye de birlikte açıklama yapıp dostluk mesajı verdi. Orman, “UEFA maçı olsa G.Saray taraftarı gelebilecekti. Bu yasaklar yanlış. Bunları aşmamız lazım” dedi. Öte yandan Beşiktaş Başkanı Fikret Orman maç sonrası G.Saraylı yöneticileri kapıya kadar gelerek tek tek uğurladı.

Liverpool'lu minik taraftara unutulmaz sürpriz!

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber