HESAPLARI ŞAŞTI

Galatasaray’da Aralık ayında yapılması planlanan ikinci sermaye artışının SPK’ya takılması hesapları bozdu. Sarı-kırmızılı kulübün sporcularına toplam 15 milyon dolar borcunun olduğu belirlendi.

HESAPLARI ŞAŞTI

NEVZAT DİNDAR

Galatasaray’da yeni ve eski yönetim karşı karşıya geldi. Adnan Polat döneminde yönetici olan Taner Aşkın’ın, “Ortada 500 milyon lira gelir, 390 milyon gider var. Peki o zaman 110 milyon nerede?” şeklindeki çıkışı, Ünal Aysal cephesinde tepkiye neden oldu. Başkan Aysal yurt dışında olduğu için yöneticiler izin almadan demeç veremeyeceklerini söylediler. Buna karşın çarpıcı örnekler ve yorumlarda bulundular. Ünal Aysal yönetimi özetle eski faturaları ödediklerinin altını çizdi. Sarı-kırmızılılar şunları söyledi:
“Daha ilk gün karşımızda 68 milyon dolar borç vardı, ödedik. Rijkaard’ın 2 milyon euro, Neeskens’in 500-600 bin euro tazminatı yine bizim tarafımızdan verildi. Adnan Polat’ın yıldızları Stancu’nun 5, Culio’nun 2 milyon euroluk bonservislerini biz ödedik. Kasımpaşa’dan hala o paraya nasıl alındığını anlamadığımız Yekta için 4.2 milyon euro ödeme yaptık. Sözleşmesinin bitmesine 3 ay kala 2 yıl sözleşme yapılan sakat Baros’a 5.6 milyon euro ödedik. Florya’dan petrol çıkmadığına göre bunlar nasıl ödendi?.”

15 milyon dolar borç
Galatasaray’da ikinci sermaye artışının SPK’dan dönmesi hesapları bozarken, kulüpte nakit sorunu yaşandığı bildirildi. Aralık ayında sermaye artışı yapılamadığı için programı sekteye uğrayan sarı-kırmızılılar, bütün sporcularına 15 milyon dolar borcunun bulunduğu öğrenildi. Basketbolda patlak veren kriz nedeniyle eleştirilen Galatasaray’ın yeni bir sorunla karşılaşmamak için önlem almaya çalıştığı ifade edildi.
TT Arena’daki loca ve VIP sahiplerine satın aldıkları yerlere yeniden sahip olmaları için verilen süre Nisan ortasında biteceği için kısa sürede kulübe 80 milyon dolar girecek. Bu arada nakit akışındaki 45 günlük gecikmeye karşın geçen hafta sarı-kırmızılı futbolculara toplam 2 milyon dolar ödendiği ifade edildi.

Aşkın:?Gündem değiştiriyorlar

Disiplin Kurulu’na verilen Taner Aşkın önceki gece katıldığı TV8’deki Telegol Programı’nda Başkan Ünal Aysal ve ekibine eleştirilerde bulundu. Galatasaray’ın çok zor durumda olduğunu savunan Aşkın, “Sneijder ve Drogba transferleri hedef şaşırtmak, gündemi değiştirmek için yapıldı. Mart ayının sonunda mali genel kurul var. Aysal bundan önce bazı hamleler ve açıklamalar yaparak gündemi değiştirmeye çalışıyor. Buradaki amaç, mali genel kurulda harcama yetkisi almak” diye konuştu.

Ünal Karaman: "Kritik dönemde oynadığımız bir müsabakaydı"

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber