HURMA VE GERÇEKLER

Kayserispor Genel Menajeri Süleyman Hurma, Beşiktaş yenilgisinden sonra, “Mehmet Topuz’un intikamını alıyorlar” diyerek herkese haksızlık etti. Sarı-kırmızılı takım geçtiğimiz sezon 52 puan toplayarak ligi 5. sırada bitirirken de aynı TFF ve MHK görevdeydi

HURMA VE GERÇEKLER

Kayserispor Genel Menajeri Süleyman Hurma, Beşiktaş’a 3-0 kaybettikleri maçtan sonra TFF ve MHK’yı hedef aldı. İlk goldeki açık ofsayt nedeniyle öfkeliydi, “Canımız çok yandı bu sene. Öyle sanıyorum ki Mehmet Topuz’un intikamını alıyorlar” dedi.

Beşiktaş ile Kayserispor, Topuz’un, Fenerbahçe’ye transferi sırasında karşı karşıya gelmişlerdi. Peki hangi tarihte? 13 Haziran 2009’da! Transferin üzerinden 4,5 yıl geçmiş Hurma orada kalmış galiba... Mevcut TFF yönetimi 27 Şubat 2012’de göreve seçilmişti. 2011-2012 sezonunun 28. haftasında yani. Kayserispor o sezon son 6 haftada 3 galibiyet, 1 beraberlik, 2 de yenilgi alırken sezonu 44 puanla 11. sırada bitirdi.

Sarı-kırmızılı takım 2012-2013’te tavan yaparken, Prosinecki yönetiminde oynadığı pozitif futbolla haklı alkışları toplamıştı. 34 maçta; 15 galibiyet, 7 beraberlik, 12 yenilgi alan Kayserispor sezonu 52 puanla 5. sırada bitirmişti. Bütün bunlar mevcut TFF ve MHK görevdeyken oldu. Süleyman Hurma işler yolunda giderken Topuz’dan, intikamdan hiç bahsetmiyordu. Şemsiye terse dönünce Topuz aklına geldi ve Hurma sanırım kendisinin de pek fazla inanmadığı bu sözleri sarf etti. Kayserispor bu sezon 11 maçta, 1 galibiyet, 3 beraberlik alırken tam 7 kez mağlup oldu. Attığı 9 gole
karşılık kalesinde 21 gol gördü.

Bu ortalamalara sahip bir takımın hocası, futbolcusu, yöneticisi, menajeri, hakemlerden hele hele Topuz’dan falan söz etmemeli. Prosinecki, Beşiktaş maçından sonra kimseyi suçlamadan başarısızlığın faturasını kendisine kesti ve istifa etti. Hırvat hoca iyi futbol oynamadıklarını, geçen sezon yakalanan havayı kaybettiklerini iyi bildiği için onurlu bir şekilde ayrılığı seçti. Süleyman Hurma, anlamsız ve içi boş suçlamaları bir kenara bırakmalıdır. Prosinecki gittiğine göre illa bir kabahatli arıyorsa önce takıma sonra aynaya bakmalıdır.

İnanılmaz pozisyon! Gole izin vermediler...

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber