İç transferde aklın yolu iki

İç transferde kriterlerini belirleyen sarı lacivertliler, dış transferde ise serbest durumda olan, kiralama durumu bulunan ve 5 milyon euronun altında bonservisle kadroya katılabilecek oyunculara yönelecek. Eljif Elmas’ın satışı ise FFP açısından yönetimin elini bir hayli rahatlatacak.

İç transferde aklın yolu iki

Celal Umut Eren

Bu sezon yaşanan büyük hayal kırıklığının ardından yeni dönemde mutlaka başarı hedefleyen Fenerbahçe’de en önemli gündem maddesi transfer olacak.

Teknik Direktör Ersun Yanal ile Sportif Direktör Damien Comolli transfer için şimdiden çalışmalara başladı. Sarı-lacivertlilerin önünde iki ayrı transfer gündemi bulunuyor.

Bunlardan ilk olarak iç transfer çözülecek. Daha sonra ise tüm gözler kadroyu güçlendirmek için yapılacak dış transfere çevrilecek. Hem Yanal hem de Comolli kulübün menfaatlerini gözetip, Başkan Ali Koç ve yönetimle uyumlu bir program kurmaya gayret ediyor.

Fenerbahçe’nin transfer haritasında öne çıkan konular şöyle sıralanıyor:

İÇ TRANSFER: Sarı-lacivertli takımda sözleşmesi sona eren isimler arasında 4 oyuncu öne çıkıyor; Roberto Soldado, Mathieu Valbuena, Martin Skrtel ve Volkan Demirel. Bu oyuncuların ortak özelliği ise ilerleyen yaşları. 34 yaş ve üstü olan 4 oyuncunun yaş ortalaması 35... Bu nedenle oyuncularla yürütülen görüşmelerde maaş şartları ve sözleşme uzunluğu öne çıkıyor. 2 sezonu geçmeyecek şekilde ve 2 milyon euronun altında maaşlar düşünülüyor.

Burada Volkan Demirel’in durumu diğer oyunculardan daha farklı. Maaş konusunda daha önce fedakarlık yapan ve Fenerbahçe ile para konuşmayan Volkan’ın geleceğindeki karar tamamen performansıyla alakalı olacak. Soldado, Valbuena ve Skrtel’de maaşın düşürülmesi ve kulübün istediği süreler esas olacak.

DIŞ TRANSFER: Fenerbahçe’nin en fazla ter dökeceği alan dış transfer. Zira ekonomik şartlar kulübü zorluyor. Comolli, Ersun Yanal’ın raporu doğrultusunda bonservisi elinde olan, opsiyonla kiralama durumu bulunan ve 5 milyon euronun altında bonservis değeri olan oyunculara yönelecek. Ancak Eljif Elmas gibi değerli oyuncuların yüksek meblağlarla satılması halinde FFP kuralları da göz önünde tutularak daha rahat hareket etme imkanı doğacak.

Ronaldo antrenmanı oğluyla yaptı!

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber