‘İLLA ÇiLEK ALACAĞIZ DEMEDiM’

Aysal: “Herkes beni yanlış anladı. Demek ki dahanet konuşmak gerekli.”

‘İLLA ÇiLEK ALACAĞIZ DEMEDiM’

G.SARAY Başkanı Ünal Aysal, dün yazarımız Serhat Ulueren’in yönettiği TV8 yayınlanan Telegol programının konuğu olurken takımın son durumu hakkında çarpıcı tespitlerde bulundu.
TRANSFERİN en hareketli takımı olan G.Saray’da ‘çilek’ neden alınmadığı sorgulanırken Aysal, bu duruma şu sözlerle açıklık getirdi: “Devamlı eksiklerimiz çıkıyor. Bütün takımlar gibi biz de kendimizi yenilemeye çalışıyoruz devamlı. Bu sene için özellikle bu yaz sezonu için yaptığımız transferlerden memnunum.

‘KAKA PAZARLIĞI YOK!’
BAKIN benim kullandığım çilek ifadesini her halde herkes yanlış değerlendirdi. Ben şöyle dedim bir ifade kullandım: “Bizim pastamız son derece lezzetli bir pasta. Bundan sonra alsak alsak alacağımız oyuncu ancak üstüne gelecek bir çilek olur.”
YANİ illa biz buraya böyle bir çilek koyacağız demedim. Eğer alırsak bu bir çilek olur dedim. Bu sanki bir vaat illa buraya bir çilek alacağız gibi algılandı. Demek ki biraz daha net konuşmak lazım.
KAKA’NIN o günlerde serbest kalabilme imkânı çıktı. Real Madrid’in kendi kadrosunda görmek istemediği bir oyuncuydu. Doğrudur ilgilendik ama bir pazarlıkta olmadı. Sadece oyuncu Türkiye’ye gelmek isterse biz veririz dedi Real Madrid. Orada kaldık.”

‘Sol bek alsak rahat ederdik’

“İHTİYACIMIZ olan transferler yaptık. Hani diyeceksiniz ki bir sol bek alsanız daha rahat eder miydiniz? Evet ederdik. Ama burada hocamızın söylediği istikametlerde yaptık. O ihtiyaçları gösterdi biz de o ihtiyaçlara göre o yerleri doldurmaya çalıştık. Ama orda fazla ısrarlı olmadı.”

ENGİN'E ’e ders olmuştur

“ENGİN Baytar 100 bin Euro ceza aldı bizden. Zaten 11 maç oynamayacak ondan dolayı da ciddi bir cezası var. Maç başına alacağı paralardan da yoksun kaldı. Bu her halde Engin’e iyi bir ders olmuştur bundan sonra bu konularda daha dikkatli olacaktır.”

‘Cris için hiç endişem yok’

“Stoper için çok telaşlı bir çalışma oldu diyebilirim. Daha genç oyuncular vardı. Ancak hocamız buraya Şampiyonlar Ligi’nde defalarca oynamış ve kendisini kanıtlamış bir oyuncunun özellikle bu pozisyonda alınmasını istediği için Cris alındı. Benim endişem yok bu konuda.”

Dünya Şampiyonu Cimnastikçi İbrahim Çolak, İzmir'de coşkuyla karşılandı

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber