İşin sırrı Florya’da

Galatasaray'daki üçüncü dönemini başlatan tecrübeli hoca, Florya'yı yeniden aslan yuvası haline getirmek istediklerine dikkat çekti, "Bundan sonraki yolumuzun adını da aslan yolu koyarız. Bu üçlüyle beraber en güzel günlere gideriz" dedi

İşin sırrı Florya’da

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena’da gerçekleştirilen törende, üç senelik resmi sözleşmeye imza attı. İkinci Başkan Ali Dürüst ile basının karşısına çıkan Terim, Cim-Bom'daki 3. dönemini başlattı.
Kulüpten yapılan açıklamada Terim'in yıllık 2 milyon euro alacağı, her sezon sonunda tarafların karşılıklı fesih hakkı bulunduğu kaydedildi.
Sarı-kırmızılı teknik direktör, imza organizasyonunun kendisi için formaliteden ibaret olduğunu belirterek, "2011-12 sezonu ümit ederim ki hepimizin istediği gibi geçer. Hepimizin hedefi başarı. Galatasaraylı Fatih yuvasına dönmüştür. Benim için asıl cümle ve ana fikir budur. Başarı için birçok yöntem var. Eksikleri görüp, süratle üzerine gideceğiz. Galatasaray’da 11 yıl top oynadım, 8 yılı kaptanlıkla geçti. Ardından 6 yıl antrenörlük yaptım. Bunun 1 yılı kötüydü, 1 yılı ikincilikti. Bunun ilk dört yılı da kupalarla doluydu. 17 yıl aktif olarak görev yaptım. O yüzden bu kulüpte hem futbolcu, hem teknik direktör, hem de genel kurul üyesi olarak yuvama döndüğümü düşünüyorum" diye konuştu.

‘Anahtar bende değil’
Aslantepe’de bulunduklarına dikkat çeken Fatih Terim, "Florya’yı da aslan yuvası haline getiririz. Bundan sonraki yolumuzun adını da aslan yolu koyarız. Bu üçlüyle beraber Galatasaray en güzel günlere doğru gider inşallah. Bu hepimizin üzerinde duracağı önemli bir konu" ifadelerini kullandı.
Florya'nın anahtarı konusunun çok fazla gündeme getirildiğini belirten Cim-Bom'un hocası şöyle devam etti:
"Florya’nın bir anahtarı yoktur. Florya’nın anahtarı da bende değildir, olmayacaktır da. Florya, Galatasaraylılarındır. Florya, Galatasaray’ın kalbi, kalbinin attığı yer, çok önemli bir mekan. Orada bize en ufak hizmet edenden, Florya’nın sorumlusu Ali Dürüst Bey’e kadar herkes mutlu olmalı. Mutlu olan insanlar performans gösterir. Üzüntüde hep beraber olmalıyız. Orada takım otobüsü giderken, herkesin arkamızdan su döktüğü, dua ettiği bir ortam vardı. Bu atmosferi yine yakalamalıyız."

‘Golcü ve kaleci alacağız’
Fatih Terim, transferde panik yapmayacaklarının altını çizdi. Terim, "Gönül tüm transferlerin bizimle beraber Avusturya’ya gelmesini tabii ki istiyor. Ama olmuyor, olması da çok zor. Transfer için 3-4 yerde uğraşıyoruz. Luis Fabiano ile görüşmeler sürüyor. Bir grubumuz da başka bir yerde. Kaleci transferi için uğraşıyoruz. Muslera’da fiyat çok yükselince Galatasaray’ın menfaatleri için uzak durduk. Şimdi alçaltmaya çalışıyoruz" dedi.
ABD'li kondisyoner Scott Piri’nin Aralık ayında göreve başlayacağını belirten Fatih Terim, Avusturya kampında onun tavsiye edeceği bir ismin görev alacağını bildirdi.
Terim, Avusturya kampı sonunda sarı-kırmızılı kadrodaki oyuncu sayısını düşüreceğini sözlerine ekledi.

İşin sırrı Florya’da

Dürüst: Tek tercihimizdi
İkinci Başkan Ali Dürüst, kendilerine acı veren bir sezonu geride bıraktıklarına dikkat çekti. Dürüst, "Öncelikle Florya’yı ve takımımızı emin ellere teslim etmek hepimizin düşüncesiydi. Dolayısıyla ilk ve tek tercihimiz olan Fatih Terim’le görüştük. Hocamıza başkanım ve kulübüm adına ’Hoşgeldin, hayırlı olsun’ demek için buradayız. Gerçi ’Hoşgeldin’ dememem gerekiyor, çünkü o buranın ev sahibi. İnşallah başarılı olacağız" diye konuştu.

‘Arda konusu artık kapansın’
Terim, Arda’nın kalmasından yana olduklarını tekrarladı. Milli oyuncunun televizyonda bir röportajını izlediğini belirten Terim, "Galatasaraylı futbolcular basın yoluyla hocasına ulaşmazlar. Doğru kanal benim, doğru kanal Ali Dürüst. İyi bir takım yapmak isteyen bir ekip en iyi oyuncularından birini vermek ister mi, vermez. Bu konunun kapanmasını istiyorum” dedi.

‘Sonucuna katlanır!’
Fatih Terim, yönetim kurulu üyesi Abdurrahim Albayrak'ın verdiği kalemle sözleşme imzaladı. İkinci Başkan Ali Dürüst'ün, "Sonuçlarına da o katlanacak artık!" sözleri herkesi güldürdü. Albayrak bunun üzerine kaleminin uğurlu olduğunu söyledi.

Yöneticilere kısa mesaj!
Fatih Terim, gizli kalması gereken bazı konuların basında yer almasından rahatsızlık duyduğunu söyledi. "Kol kırılır, yen içinde kalır" anlayışının sürmesi gerektiğine dikkat çeken Terim, "Bu haberler sonrasında 1’e alacağımızı 4’e alırız, 12’ye alacağımızı da hiç alamayız. Ben, Florya’ya 1 Haziran’da geldim. Üç dakika sonra bir gazeteci arkadaşım bana ’Yerinize hoş geldiniz’ dedi. Bunu görünce işimizin zor olduğunu anladım. Bundan çok rahatsızım, bunu da ifade ediyorum" dedi.

'Samimi bulmadım'
Terim, Rijkaard’ın ayrılmasından sonra eski başkan Adnan Polat’ın teklifini kabul etmeme nedenini de açıkladı. Cim-Bom'un hocası, "Ben akşam da hayır dedim, sabah da. Gece beni almaya geldiklerinde, Adnan Polat, Yiğit Şardan, Murat Yalçındağ ve Adnan Sezgin’e ’Bana ihtiyacınız yok’ dedim. Ertesi gün de ’Bana ihtiyacınız yok’ dedim. Ben o gün de söyledim, teklifi çok samimi bulmadım, mecburen yapılmış gibi bir teklif geldi bana ve ’Bana ihtiyacınız yok’ dedim" yorumunu yaptı.

'1 dakikada fesih edilir'
Üç yıllık imza atan sarı-kırmızılı hoca, her sezon sonunda durum değerlendirmesi yapacaklarının altını çizdi. Sözleşmelerin sadece bir dakikada fesh edilebileceğini kaydeden Fatih Terim, "Benim imzamda hiçbir problemim olmaz. Ben 1974 yılında imzamı atmışım. Oyunculuğumda, antrenörlüğümde hiçbir imzam 20 saniyeyi bulmadı. Sadece son senemde, başkanımız Alp ağabey vardı. Ben ’Sözleşmemde bir kez olsun para göreyim’ dedim. O da çok kızıp, ’Eski köye yeni adet getirme’ dedi" diye konuştu.

Galatasaray, Real Madrid maçına hazır

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber