‘İsterlerse Taksim’de assınlar’

Dursun Özbek, PFDK’ya sevkini değerlendirdi, sportmenliğe aykırı sözleri bulunmadığını belirterek, “İsterlerse müebbet versinler, isterlerse Taksim Meydanı’nda assınlar. Galatasaraylı duruşundan, Galatasaray etik değerlerinden ödün vermem” dedi

‘İsterlerse  Taksim’de assınlar’

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Divan Kurulu’nda hem Disiplin Kurulu’na verilmesini değerlendirdi, hem de UEFA Fair Play ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Sportmenlik dışı olarak değerlendirilen sözlerini savunan Özbek, “Beş yüz yıllık bir kültürden gelen, 111 yıllık çınarın bir parçasıyım. Ben bugün temsil ettiğim Galatasaray başkanlık duruşunu her yerde sergilemek durumundayım. Yazdığım mektupta, bu görüşe katılmadığımı defalarca okumama rağmen sportmenliğe aykırı bir durum olmadığını ve savunma da yapmayacağımı ifade ettim. Buradan bir kez daha sesleniyorum. İsterlerse müebbet versinler, isterlerse Taksim Meydanı’nda assınlar. Galatasaraylı duruşundan, Galatasaray etik değerlerinden ödün vermem” dedi.

‘Bana zaman tanı’

Galatasaray’ın izleme süresinin 2015-2016 sezonu sonu itibarıyla sona erdiğini hatırlatan başkan Özbek, “Daha sezonun bitmesine 8-9 ay kala tepeme bindin. Müsaade et, performansımı perçinleyecek, seni ikna edecek zamanı bana tanı” diye konuştu.

“İlk görüşmeyi yaptığımız kurul, çıkardıkları sonuca bağlı olarak, karar verecek kurula tavsiye niteliğinde 1+1 yıl Avrupa’dan men cezası verilmesini istedi. İlk yılı kesin olmak üzere, ikinci yıl ise üst üste iki sezon zararın 10 milyon euro seviyesinde kalması durumunda iptal olacak. Ben istenen bu cezayı haksız buluyorum” ifadesini kullandı.

Potada küçülme

Kemer sıkma politikasının amatör şubelere de yansıyacağını ifade eden Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, 6 milyon dolar olan basketbol bütçesinin gelecek sezon 3 milyon euroya düşürüleceğini dile getirdi. Özbek, “Aynı şeyi futbolda da yapacağız. Futbolda daha çok çalışıp, daha iyi, daha çok kendine güvenen ve daha az bütçe gerektiren bir takım kurmak zorundayız. Gelirlerimizi arttırmak için yönetim olarak elimizden gelen her şeyi yapıyoruz ama maalesef ekonomiden kaynaklanan veya Türkiye’nin genel gidişinden kaynaklanan konularda fazla bir etkimiz olmuyor” dedi.

Mehmet Özdilek: “Bugün 3 puanı da alabilirdik”

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber