Kamerun Milli Takımı'nda 'grev' krizi

Afrika Uluslar Kupası’nın son şampiyonu Kamerun’da futbolcular, dev turnuvanın başlamasına bir gün kala alacakları nedeniyle greve gitti. Fenerbahçeli Kameni de kadrodaki isimler arasında yer alıyor.

Kamerun Milli Takımı'nda 'grev' krizi

Onur Dinçer / Skorer Dış Haberler

Mısır’ın ev sahipliğinde yarın başlayacak olan Afrika Uluslar Kupası öncesinde Kamerun Milli Takımı’nda kriz çıktı. Futbolcuların, yapılmayan ödemelerden dolayı greve gittiği ortaya çıktı. Turnuvaya katılımdan dolayı hak kazandıkları 30 bin euronun üzerindeki primlerinin ödenmemesi nedeniyle futbolcuların böyle bir yönteme başvurdukları belirtildi.

Eto’o görevlendirildi, kriz sürdü

Fenerbahçeli Carlos Kameni’yi de kadrosunda barındıran Kamerun Milli Takımı’nda patlak veren sorunu çözmek için, ülke tarihinin en önemli futbolcularından bir tanesi görevlendirildi. Kamerun Futbol Federasyonu, Samuel Eto’o’yu aracı olarak görevlendirdi ancak krizin buna rağmen şu aşamada aşılamadığı ifade edildi.

Diskalifiye olmamak için son beş gün

Afrika Uluslar Kupası’na son şampiyon unvanıyla katılan Kamerun, F Grubu’nda Gana, Gine-Bissau ve Benin ile üst tura çıkmak için mücadele edecek. İlk maçını Salı günü Gine-Bissau ile yapacak olan Kamerun, turnuvadan diskalifiye edilmemek için maç gününe kadar krizi çözmesi gerektiğine dikkat çekiliyor.

Günün Detayı - "Banega transferi rafa kalkabilir"

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber