Kamuflajlı saldırı

Fransa’da devam eden şiddet olaylarında Rus taraftarlar durmak bilmiyor. Polislerden kaçmak isteyen holiganlar, farklı takım formaları ile İngilizlerin arasına karışıp, saldırıyor.

Kamuflajlı saldırı

EURO 2016’da futboldan daha çok şiddet ile özdeşleşen Rusya’da sular durulmuyor. UEFA’dan ‘ertelemeli diskalifiye’ cezası alan Rusya’da taraftarlar buna rağmen sokaklarda şiddet eylemlerine devam ediyor.

Marsilya ve Lille şehirlerinde İngiliz ve Galler taraftarlarına saldıran holiganlar, polisin sert önlemlerine karşı farklı bir plan belirledi.

Ruslar buna göre, İngilizlere saldırabilmek için kamuflaj kullanıyor. Önceki gece Manchester United ve İngiltere formaları giyen bazı Rusların, İngilizlerin arasına karıştığı ve bir anda saldırmaya başladıkları ifade edildi. Bunun üzerine harekete geçen polisler, stat önlerinde tek tek kimlik kontrolü yapma kararı aldı.

İntikam sesleri

İngiliz taraftarlar, Rus taraftarlara karşı intikam tezahüratları bestelemeye başladı. Marsilya ve Lille’de yaşadıkları saldırıyı unutmadıklarını belirten İngilizler’in, ilk fırsatta yeni bir kavga aradıkları ifade edildi. Polislere karşı da tepkili olan İngilizlerin sürekli olay çıkarmaya çalıştıkları vurgulandı.

Matanos'dan bu sefer röveşata vuruşu!

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber