Karabükspor'da Erkan Sözeri dönemi!

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Kardemir Karabükspor'da teknik direktör Zoran Barisic'in sözleşmesini tek taraflı feshetmesi sonrası, Erkan Sözeri ile bir yıllık anlaşma sağlandı.

Karabükspor'da Erkan Sözeri dönemi!

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Kardemir Karabükspor'da teknik direktör Zoran Barisic'in sözleşmesini tek taraflı feshetmesi sonrası, Erkan Sözeri ile bir yıllık anlaşma sağlandı.

Kardemir Karabükspor Kulübü Başkanı Hikmet Ferudun Tankut ile teknik direktör Erkan Sözeri, bir restoranda gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Geride kalan sezona Igor Tudor ile başladıklarını hatırlatan Tankut, "Kendi isteğiyle, Galatasaray'a gitmek üzere bizden ayrılmıştı. Sonra Zoran Barisic'le anlaştık. Barisic, 8 Haziran itibarıyla tek taraflı fesih hakkını kullanarak, kulübümüzle ilişkisini kesmiştir." dedi.

Yeni sezon için teknik direktör Erkan Sözeri ile anlaştıklarını açıklayan Tankut, şöyle konuştu:

"Erkan Sözeri çok uzun zamandır tanıdığımız bir hocamız. Son 12 yıldır sürekli takip ediyorum. Her gittiği takımda sürekli görüştüğümüz bir hocamız. Geçen sene, hiç tanınmayan Igor Tudor'un Türkiye'ye gelip yakalamış olduğu başarıyı, bir Türk teknik direktör olarak Erkan Sözeri de tekrarlayabilir. Hocamızın Kardemir Karabükspor'da büyük başarılara imza atacağına inanıyorum. Kardemir Karabükspor'u inşallah önümüzdeki sezon çok daha iyi bir noktaya taşımanın gayreti içerisinde olacağız."

Takımda sözleşmesi biten Dejan Lazarevic, Ermin Zec ve Ercüment Kafkasyalı'yla anlaşma yapmadıklarını, sadece Kerim Zengin ve İlhan Depe ile anlaşacaklarını vurgulayan Tankut, "Devre arasında, Bucaspor'dan kaleci Çağlar Şahin Akbaba ile daha önce anlaşmıştık. 17 Haziran itibarıyla transfer dönemi başlayacak. Şu an görüştüğümüz bazı oyuncular var. Resmi imza atmadık. Birkaç noktaya transfer yapmayı hedefliyoruz." ifadelerini kullandı.

Erkan Sözeri: "Takdir gören bir takım oluşturacağız"

Teknik direktör Erkan Sözeri, anlaşmanın iki taraf için de hayırlı olması temennisinde bulunarak, her teknik adamın çalışmak isteyeceği bir camiaya geldiğini aktardı.

Kardemir Karabükspor'u üst sıralara taşıma hedefleri olduğuna dikkati çeken Sözeri, "Kamuoyu tarafından takdir gören bir takım oluşturacağız. Pozitif mücadele içerisinde olacağız. Bundan kimsenin endişesi olmasın." değerlendirmesinde bulundu.

Süper Lig ile diğer ligler arasında hem ekonomik hem de sosyal anlamda çok farklılıklar olduğunu vurgulayan Sözeri, şunları kaydetti:

"Geçen sene izlediğim kadarıyla, taraftarı biraz az gördüm. Bu tribünleri daha dolu görmek bizim elimizde. Pozitif futbol ve mücadeleyle halkımızı maçlara çekeceğiz. Benim yapımda mücadele, hırs, azim var. Başarıya açlık var. Allah'a şükür emeğin, performansın karşılığıyla buraya geldik. Büyük bir camiaya geldiğimin bilincindeyim. Ekibimle, yönetimimizle beraber çok güzel işlere imza atacağız, Bunun da sözünü rahatlıkla verebilirim. Bugüne kadar yaptık, bundan sonra da Kardemir Karabükspor'da bu başarımızı devam ettirmek en büyük amacımız. Bu konuda kendimden çok eminim."

"Bu camiaya yakışır bir performans göstereceğimizden kimsenin şüphesi olmasın." ifadelerini kullanan Sözeri, "Çok güzel günler bizi bekliyor. Bundan emin olarak konuşuyorum. Trabzonspor, Fenerbahçe, Gençlerbirliği, Gaziantepspor, Göztepe gibi takımlarda forma giydim. Antrenörlük geçmişimde tabiri caizse basamak basamak geldim. İş disiplininin olduğu yerde başarının kaçınılmaz olduğunu biliyorum. Burada çok başarılı olacağız, çok başarılı günler göreceğiz." diyerek sözlerini tamamladı.

Kardemir Karabükspor'da görev dağılımı

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Kardemir Karabükspor'un yönetim kurulunda görev dağılımı yapıldı. Kardemir Karabükspor Kulübünde Hikmet Ferudun Tankut başkanlığında toplanan yönetim kurulu, görev dağılımını gerçekleştirdi.

Toplantıda, asbaşkanlığa Seyit Ahmet Karabacak, genel sekreterliğe Tuncay Yıldız, mali sekreterliğe Serdar Dereli, tesisler ve idare sorumluluğuna Hakan Eren, profesyonel futbol şube sorumluluğuna Tolga Gül, amatör futbol şube sorumluluğuna Levent Ersöz, salon sporları ve sağlık kurulu başkanlığına Kürşat Yılmaz, basın sözcülüğüne ise Koray Erikçi getirildi.

Kardemir Karabükspor'un 10 Haziran'da Vali Nafiz Kayalı Gençlik Merkezi'nde yapılan olağan genel kurulunda Hikmet Ferudun Tankut, 84 oyun tamamını alarak yeniden başkanlığa seçilmişti.

Günün Detayı - Osman Şenher

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber