Geri Dön

Kayserispor, G.Saray'ı şikayet etti!

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal'ın transfer teklifinde bulundukları futbolcu ile ilgili açıklamaları Kayserispor cephesinden cevap geldi.

Kayserispor, G.Saray'ı şikayet etti!

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal'ın Nordin Amrabat hakkında yaptığı açıklamalara Kayserispor Genel Menajeri Süleyman Hurma'dan cevap geldi.

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal'ın TRT'de yayınlanan Stadyum adlı spor programında transfer dönemine dair yaptığı açıklamalar ile gündeme oturdu. Fatih Terim'in istemesi durumunda Jose Antonio Reyes'in transferini bitirebileceklerini dile getiren Aysal, aynı zamanda Nordin Amrabat için de Kayserispor'a resmi bir teklif yaptıklarını ancak herhangi bir geri dönüş almadıklarını açıkladı.

Ünal Aysal'ın Amrabat açıklamasının ardından Stadyum adlı spor programına telefonla bağlanan Kayserispor Genel Menajeri Süleyman Hurma, Galatasaray'ı Türkiye Futbol Federasyonu'na şikayet ettiklerini duyurdu.

Amrabat'ın şu anda Kayserispor'un futbolcusu olduğunu dile getiren Hurma, "Galatasaray'ın Nordin Amrabat için bize ulaşan resmi bir teklifi yok. Bizi sadece Abdürrahim Albayrak aradı ve Amrabat'ın durumunu sordu. Biz de kendisine gereken cevabı verdik ve futbolcumuzu satmayacağımızı söyledik. Bu konular hala neden gündeme geliyor anlayabilmiş değilim" dedi.

Galatasaray'ın Amrabat'a olan ilgisinden dolayı rahatsız olduklarını ifade eden Hurma, "Galatasaray, Amrabat'ı ve Amrabat'ın menajerini ayartmaya çalışıyor. Gerekli şikayeti Türkiye Futbol Federasyonu'na yaptık. Artık gelişmeleri bekleyeceğiz. Ancak son olarak söylemek istiyorum; bizim Amrabat'ı satma gibi bir düşüncemiz yok" şeklinde konuştu.

(Sporx)

GALATASARAY BAŞKANI AYSAL'DAN AMRABAT AÇIKLAMASI

İSTANBUL - DHA

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, Kayserispor'un Türkiye Futbol Federasyonu'na şikayette bulunması ilgili açıklamalarda bulundu.
Aysal'ın sarı-kırmızılı kulübün resmi internet sitesindeki açıklamaları şu şekilde;
"Dünkü TV programında da belirttiğim gibi Kayserispor'da top koşturan Amrabat'la Galatasaray SK olarak ilgimiz 30 Kasım 2011 tarihinde 2. Başkanımız Ali Dürüst'ün Kayserispor Başkanı Recep Mamur'la yaptığı telefon konuşmasında Kayserispor Kulübü yönetimine resmi olarak aktarılmıştır. Sayın Başkan'ın böyle bir transferi düşünmediğini belirtmesi üzerine konu, Kayserispor'da bir karar değişimi olmadığı sürece gündem dışına alınmıştır. Kayserispor menajeri Süleyman Hurma'nın bu telefon görüşmesinden haberi olması gerekirdi. Her iki camianın da bilmesini isterim ki, bir kulüple resmi mukavelesi olan bir sporcuya kulübü dışında bir teklif götürmemiz söz konusu değildir."

Yetenekli gençler yıldızlara özenirse...

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber