Kayserispor'da milli gurur

Ümit Milli Takım’ın Almanya ile yapacağı özel maç için Kayserispor'dan 5 futbolcunun kadroya çağrılması Kayserispor'u gururlandırdı.

Kayserispor'da milli gurur

Kayserispor’dan 5 futbolcu, Ümit Milli Futbol Takımı’nın yarın Almanya ile deplasmanda yapacağı karşılaşmanın kadrosuna çağrıldı.

Ümit Milli Takım, yarın özel maçta Almanya ile Bochum şehrindeki Rewirpower Stadı’nda karşı karşıya gelecek. Milli takım kadrosuna 5 futbolcuyla en fazla oyuncu Kayserispor’dan çağırıldı. Okay Yokuşlu, Nurettin Kayaoğlu, Deniz Doğan Mehmet, Kamil Ahmet Çörekçi ve Engin Bekdemir, teknik direktör Tolunay Kafkas tarafından aday kadroya alındı.

Sarı-kırmızılı kulübün Basın Sözcüsü Oğuz Ortaköylüoğlu AA muhabirine yaptığı açıklamada, Ümit Milli Takım’a seçilen futbolcularıyla gurur duyduklarını söyledi.

Takımda genç oyunculara yer vererek, oyuncuların gelişimine katkıda bulunduklarına işaret eden Ortaköylüoğlu, ”Kulübümüzden 5 futbolcunun Ümit Milli Takım’a çağrılması bizi çok mutlu etti. Biz gençlere yatırım yapan bir kulübüz. Genç oyuncular, Kayserispor’da forma şansı bulabiliyor. Oyuncular bunun sonucunda da kendilerini göstererek milli takımlara çağrılıyor. Oyuncularımız sadece Ümit Milli Takım’a değil, diğer genç milli takımlara da çağrılıyor. Bu sayıların artması için gençlere yatırımlarımız devam edecek” dedi.

Ortaköylüoğlu, genç futbolcuların gelecekte Türk futboluna büyük katkı sağlayacağına inandıklarını ifade ederek, ”Bu genç yeteneklerimizden çok ümitliyiz. Onların gelecekte daha iyi yerlere geleceklerinden de hiç şüphemiz yok. Temennimiz futbollarını daha da geliştirerek, (A) Milli Takım’da yer almalarıdır. Futbolcularımıza maddi ve manevi destek kulübümüzce sağlanıyor, sağlanmaya da devam edilecek” diye konuştu.

Günün Detayı - Osman Şenher

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber