Kayserispor'da yeni sezon hazırlıkları başladı

İstikbal Mobilya Kayserispor, Spor Toto Süper Lig 2019-2020 Cemil Usta Sezonu'nun hazırlıklarına başladı.

Kayserispor'da yeni sezon hazırlıkları başladı

Kadir Has Tesisleri'nde teknik direktör Hikmet Karaman yönetiminde  gerçekleştirilen antrenmana, milli takım kamplarında bulunan bazı oyuncular ve  vatani görevini yeni bitiren Sakıb Aytaç ile izinli oyuncular katılmadı.

Karaman, antrenman öncesinde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, 10  gün içerisinde çok hızlı hareket edeceklerini ve giden oyuncuların yerineKayserispor'a yakışacak şekilde transferler yapıp lige hazır bir şekilde girmek  istediklerini söyledi.

Türk kulüplerinin maddi olarak zor bir dönemden geçtiğini belirten  Karaman, "Önümüzdeki hafta yayıncı kuruluşun bir toplantısı var. Biz de bununla  ilgili gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Bu sadece bizim değil Türk futbolunun  sorunu. İnşallah toplantıdan pozitif sonuçlar çıkar ve bütün kulüpler ayakta  kalmayı başarır." diye konuştu.

Geçtiğimiz günlerde Kayserispor kadrosuna katılan iki oyuncuyu  değerlendiren deneyimli teknik adam, "Mert Kula genç ve mücadeleci bir oyuncu.  Kadroya girmek için çaba gösterecektir. Ziya Alkurt ise daha önce oynadığı ligde  kendini ispatlamış bir oyuncu. Daha baba transferlerimizi yapmadık. Tabii ki  bunlar iyi oyuncular ama bizi Süper Lig'de ayakta tutacak, yukarılara doğru ivme  kazandıracak oyuncuları bekliyoruz. Bununla ilgili yönetim kurulu yoğun bir  şekilde çalışıyor." ifadelerini kullandı.

Hikmet Karaman ayrıca 15 Temmuz'da Avusturya kampına gideceklerini ve  orada bazı takımlarla hazırlık karşılaşmaları oynayacaklarını sözlerine ekledi.

 

  

Real Madrid, Galatasaray maçına hazır

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber