"Kendimi hazırlıyorum"

Beşiktaş antrenörü Guti Hernandez, birinci teknik adam olmak istediğini ve bu yaz gerçekleşmesini umut ettiğini söyledi.

"Kendimi hazırlıyorum"

CELAL UMUT EREN

Şenol Güneş’in ardından siyah-beyazlıları çalıştıracak isimler arasında gösterilen İspanyol teknik adam, “Herkes biliyor, ben birinci teknik adam olmak istiyorum. Ama bu nerede olur, bilmiyorum. Beşiktaş’ta olmaktan mutluyum” diye konuştu.

Yeni sezonda teknik direktör arayışına başlayan Beşiktaş’ta, Guti Hernandez, geleceğiyle ilgili açıklamalar yaptı.

Bu sezon Şenol Güneş’in yardımcılığını yapan Guti, İspanya’da Marca Gazetesi’ne özel röportaj verdi. Gelecek sezon adı siyah-beyazlılarda birinci teknik direktör olarak geçen Guti, hem kariyer planlamasını hem de Türkiye’deki son durumunu anlattı.

İspanyol çalıştırıcı, Türkiye’de mutlu olduğunu kaydedip, “Genç takımda çalışırken daha bölgesel oynuyorsunuz ve oyuncularınızın gelişimini görüyorsunuz. Ama burada zaten herkes profesyonel. Beşiktaş’a geldiğimde işin zor olduğunu biliyordum. Beşiktaş, Türkiye’de tüm kupaları hedefleyen bir takım. İşler kötü gittiğinde durumlar karmaşıklaşabiliyor. Kolay olmayacağını biliyordum. Benim için çok önemli bir deneyim, bundan dolayı mutluyum” ifadelerini kullandı.

Türkiye’yi tanımasına rağmen kolay bir iş yapmadıklarının altını çizen genç antrenör, “Kolay olmadı. Bir defa genç takımdan bir anda A takımda antrenörlüğe geldim. İspanya’dan yani farklı bir ülkeden geldim. Her şey farklı. Bir de tabii dil farklı. Daha karmaşık her şey. Şu anda kendimi hazırlıyorum, hem kafa olarak hem de teknik anlamda. Birinci teknik adamlığa hazırlanıyorum. Bunun için de her şeyi yapmalıyım, biliyorum” yorumunda bulundu.

‘Son bir adım kaldı’
Beşiktaş’ta kalıp kalmayacağı ile ilgili de konuşan Guti, “Real Madrid’den ayrıldım. Çünkü gelişmeliydim. Herkes biliyor, ben birinci teknik adam olmak istiyorum. Gelecek sezon da amacım bu. Ama nerede olur bu, bilmiyorum. Beşiktaş’ta olmaktan mutluyum. Antrenörlükte şimdiye kadar aldığım yoldan mutluyum. Şimdi son bir adımım kaldı; teknik direktör olmak. Bunun için çok istekliyim ve umarım bu yaz gerçekleşir” diye konuştu.

Taraftara büyük övgü
Beşiktaş’ın önemli bir taraftar kitlesine sahip olduğunu vurgulayan Guti Hernandez, “Sonuç ne olursa olsun çok tutkulu. Kazanmayı seven ve oyuncuyu motive eden bir kitle. Beşiktaş’ı zaten tanıyordum, ligi de biliyordum. Zaten buraya bu nedenle geldim. Taraftar beni tanıyordu, ben onları... Birbirimizi de seviyorduk. Zor bir sezon geçiyor taraftar açısından, sorunsuz değil. Beşiktaş gibi önemli bir kulüpteyim, şikayetim yok” dedi.

İstanbul sevgisi
Guti Hernandez, İstanbul ve Türkiye’de yaşamanın keyifli olduğunu söyledi. Ailesinin İstanbul’u çok sevdiğini aktaran İspanyol çalıştırıcı, “Çocuğum benden daha fazla Türkçe konuşuyor. Kapalıçarşı’ya veya Ayasofya’ya gidersem gözlük takıyorum ve dövmelerimi göstermiyorum çünkü beni kolayca tanıyorlar. İnsanlar bana karşı çok saygılı” diye konuştu.
‘Messi daha yetenekli’
Guti Hernandez, Messi-Ronaldo kıyaslaması da yaptı. Arjantinli futbolcu, “Messi daha yetenekli, Ronaldo daha çok bir golcü... Daha tutkulu ve kendi emeğiyle bir şeyler yapan bir oyuncu. Messi’nin çağında 5 Ballon d’Or alması inanılmaz” dedi.

Beşiktaş'ın gizli golcüsü N’Koudou!

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber