Kiralık şampiyon!

U21 Ligi kaldırılınca son şampiyon Galatasaray'ın gençleri ortada kaldı. Oyuncuların gelişimini görmek isteyen Cim-Bom, yavru Aslanları gönderme kararı aldı.

Kiralık şampiyon!

NEVZAT DİNDAR

Cim-Bom’un U21 takımından Atalay Babacan, Mustafa Kapı ve Gökay Güney, A takımla devam edecek. Kalanlar ise bonservisiyle elden çıkarılmak yerine, kiralanacak. Oyunculara “Kendinize kulüp bulun” mesajı iletilirken, futbolcular ise bu konuda kulüpten yardım istedi. Ancak sarı-kırmızılılar bunu etik bulmadı.

U21 Ligi kaldırıldı, son şampiyon Galatasaray dahil yüzlerce genç isim açıkta kaldı.

A takım öncesinde bir “staj” yeri gibi görülen lig amacından uzaklaştığı ve mali yükü bulunduğu gerekçesiyle kulüpler tarafından istenmemişti. Ancak Galatasaray, gençlerini elden çıkarmak yerine kiralık göndererek onların gelişimlerini takip etme kararı aldı.

Terim takip etti

Bu nedenle Galatasaray, U21 Ligi’ndeki son şampiyon olan gençlerine “Kendinize kulüp bulun” mesajı gönderdi. Sezon boyunca alt yaş kategorilerinde bir çok maçı izleyen ve özellikle U21 Takımı’nın karşılaşmalarını kaçırmamaya özen gösteren Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, bu sezon için Atalay Babacan, Mustafa Kapı ve Gökay Güney’e A Takım’da yer verecek. Ancak Florya’da başlayan yeni sezon hazırlıklarına bu üç isim dışında 5 genç futbolcu (Mirza Cihan, Erencan Yardımcı, Ali Yavuz Kol, Soran Güngör, Berk Balaban) davet edildi. Onlar da kendilerini beğendirmek için mücadele veriyor.

Recep, Westerlo’da

Recep Gül’ün Belçika ekibi Westerlo’ya kiralanması, Ahmet Sivri’nin ise yine 2 yıllığına Sancaktepe Belediyesyor’a verilmesi gelişimlerini takip etme düşüncesinin bir ürünüydü. Futbolculardan gelen, “Bize siz kulüp bulun” önerisi ise etik bulunmayarak geri çevrildi. Sarı-kırmızılılar, kulübün görevinin menajerlik olmadığını düşünüyor.

Sezon boyunca yaş kategorilerinde birçok maçı izleyen ve özellikle U21 Takımı’nın karşılaşmalarını kaçırmamaya özen gösteren teknik direktör Fatih Terim, altyapıdaki futbolcuların oynayarak tecrübe kazanmasını istiyor.

Alexander Sörloth: “Kendi adıma iyi bir maçtı”

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber