Kocaelispor'da şok üstüne şok

Borcu 80 Milyon TL'yi aşan Kocaelispor'da şok üstüne şok yaşanıyor. Transferlerine lisans çıkaramayan, genç oyuncularına da tek kuruş ödeme yapamayan Kocaealispor'da dün de 600 bin TL'yi aştığı belirlenen borç nedeniyle doğalgaz kesildi. Tesislerde yemek yapılamaması, duşlarda da sıcak su olmaması nedeniyle bugünkü antrenman iptal edildi.

Bir zamanlar Sefa Sirmen'in başkanlığında Türkiye Birinci Ligi'nde fırnıta gibi esen, üç büyüklerin de korkulu rüyası olan Kocaelispor en zor günlerini yaşarken, taraftarlar da il yöneticilerini buna seyirci kalmakla suçluyor. Kişi başına düşen gelir ortalamasıyla Türkiye'nin en zengin ili olan sanayi kenti Kocaeli'de Kocaelispor'un bu hale düşmesi ve her gün daha fazla borç batağına saplanıp içinden çıkılmaz hale gelmesi taraftarları da çileden çıkardı.

Osman Nuri Yaman başkanlığındaki yeni yönetim kurulunun da maddi kaynak yaratamadağı Kocaelispor'da son olarak yaklaşık 600 bin TL olan doğalgaz borcu nedeniyle doğalgaz dün kesildi. İzmit Gaz Aş. (İzgaz) yetkilileri, gazın üç ay önce kesildiğini, ancak tesislerde vananın kaçak olarak açılıp kaçak gaz kullanıldığını da belirledi.

Kocaelispor Teknik Direktörü Cihat Arslan, lige genç oyuncularla devam ettiklerini, herkesin bugüne kadar büyük bir özveriyle işini yapmaya çalıştığını belirtirken, "Art arda şok yaşıyoruz. Son olarak doğalgazın kesilmesi nedeniyle tesiste yemek yapılamıyor. Duşlarda sıcak su yok. Futbolcular antrenmana çıksa nasıl duş alacak. Gelişmeleri beklemekten başka bir şey gelmiyor elimizden" dedi.

Selim Soydan: “Bu takım Şenol Güneş’in eseri”

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber