Kontenjanı doldurmadı!

Fenerbahçe 14 yabancı hakkı bulunmasına rağmen Türkiye Futbol Federasyonu'na 13 kişi bildirdi, Nabil Dirar ile Carlos Kameni 28 kişilik kadroya giremedi.

Kontenjanı doldurmadı!

SENAD OK

Teknik Direktör Phillip Cocu’nun, geçtiğimiz sezon Aykut Kocaman’ın vazgeçilmez isimlerinden biri olan Dirar’ı istemediği, bu yüzden de listeye almadığı öğrenildi. Faslı oyuncu için transferin devam ettiği Birleşik Arap Emirlikleri’nden birkaç kulüple görüşmeler yapıldığı kaydedildi.

Fenerbahçe’de Nabil Dirar da kadro dışı kaldı. Faslı futbolcu performansı sebebiyle 28 kişilik kadroya dahil edilmedi. Geçen sezonun değişilmezi olan kanat oyuncusu, teknik heyetin tercihi ile Futbol Federasyonu’na gönderilen listede yer almadı.

Böylelikle sarı-lacivertli takım 14 yabancı hakkı bulunmasına rağmen federasyona 13 yabancı futbolcunun ismini bildirdi. Federasyona gönderilen listede yer alan yabancı isimler Aatıf, Ayew, Reyes, Eljif, Slimani, Jailson, Skrtel, Valbuena, Isla, Frey, Soldado, Neustadter, Benzia oldu. Ferdi Kadıoğlu’nun ise yerli statüsünde oynadığı belirtildi.

Gitti gidiyor

Öte yandan Birleşik Arap Emirlikleri’nde transfer süreci hâlâ açık. Bu yüzden Nabil Dirar’a bu ülkeden ciddi talipler var. Kısa süre içinde transferin gerçekleştirme ihtimali bulunuyor. Yönetimin görüşmelerini sürdürdüğü ancak Dirar’ın da ikna olması halinde anlaşmanın an meselesi olduğu kaydedildi. Bu durum gerçekleştiği taktirde devre arası bir yabancının daha takıma katılması gündeme gelecek. Dirar listede yer almasa da çalışmalarına takımla devam ediyor.

37: Nabil Dirar geçtiğimiz sezon tüm kulvarlarda 37 maçta oynayarak takımın istikrarlı isimlerinden olsa da, sarı-lacivertli taraftarların gözüne bir türlü giremedi.

20: Carlos Kameni Fenerbahçe kariyeri boyunca sarı-lacivertli formayla toplamda 16 maça çıktı, 20 kez topu filelerinde gördü.

'Kova' lakaplı Yaşar Duran'dan, Fenerbahçe kalecisi Altay’a ilginç öğüt

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber