Konyaspor'da Yılmaz Vural dönemi

Kasımpaşa ile yollarını ayıran tecrübeli teknik direktör Yılmaz Vural, artık bu takımı çalıştıracak...

Konyaspor'da Yılmaz Vural dönemi

Teknik Direktör Ziya Doğan'la yollarını ayıran Konyaspor tecrübeli teknik adam Yılmaz Vural li sezon sonuna kadar anlaşmaya vardı.

Konyaspor Başkanı Bahattin Karapınar, "Yılmaz Hoca dün akşam saatlerinde Konya'ya geldi. Kendisiyle uzun süren bir görüşmemiz oldu. Yılmaz Hoca ligi iyi tanıyan tecrübeli bir teknik adam. Sezon sonuna kadar anlaşmaya vardık" dedi.

Yılmaz Vural son olarak geçen sene Kasımpaşa'yı ligden düşmekten kurtarmış ve bu sene ki kötü gidişin ardından Kasımpaşa ile yollarını ayırmıştı.

YILMAZ VURAL İŞBAŞI YAPTI

Konyaspor ile sezon sonuna kadar anlaşan teknik direktör Yılmaz Vural, takımla birlikte antrenmana çıktı.
Vural, Tatlıcak Tevfik Lav tesislerindeki antrenmanın ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye’nin çok önemli bir kenti olan Konya’da futbol olgusunun en iyi şekilde yaşaması için çaba göstereceklerini belirtti.
Konyaspor’da 1998 yılında da çalıştığını, ilişkilerinin kopmadığını ifade eden Vural, bunun için ekibiyle birlikte karar vererek Konyaspor’un teklifini kabul ettiğini söyledi.
Geçen sen lige çıkan Konyaspor’un sıkıntılı günler geçirmesinin herkesi üzdüğünü dile getiren Vural, "Birçok kişi 10’lu puanlara sahip takımlardan 3’ünün düşeceğini tahmin ediyor. Ancak fikstüre bakıldığında üstteki birkaç takım da sıkıntı yaşayabilir. Biz bu işi kotaracağız" dedi.
Vural, Konya camiasının kendilerine olan güvenini boşa çıkarmak istemediklerini vurgulayarak, şunları kaydetti:
"Ligdeki 26. sezonumuz ve Konyaspor 2. kez çalıştığımız bir takım. Bizden bekleneni yerine getirmek istiyoruz. Tabii ki kolay değil. Maç kaybetmek inanılmaz geriyor insanları. İnşallah yeterli puanı alırız. Bu yeterli puan geçtiğimiz yıllara göre daha düşük olacak. Planımız 20 Mart’taki milli maç arasına kadar oynayacağımız 5 maçtan alabildiğimiz kadar fazla puanı alabilmek. Ondan sonra Trabzonspor gibi güçlü bir ekiple oynayacağız. Bu yüzden bizim 5 maçlık milli maç arasına kadar olan periyotta oldukça yüksek puan almamız gerekiyor."
Konyaspor ile dün yollarını ayıran teknik direktör Ziya Doğan ile de görüştüğünü ve gerekli bilgileri kendisinden aldığını söyleyen Vural, "İnşallah Ziya hocamızın bıraktığı yerden ligde kalma adına elimizden geleni yapacağız. Bütün personelden ricam, "kalır mıyız", "düşer miyiz" gibi bir söylem olmadan "biz bu ligde kalacağız" diye düşünmeleri. Bu sinerji ile işimizi yapmaya çalışacağız. İnşallah başarılı oluruz" dedi.
Antrenmanı kulüp başkanı Bahattin Karapınar da izledi.

Sergen Yalçın: "Çok zor bir maçtı"

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber