Kruse: Konu para olsaydı Çin'e giderdim

Fenerbahçe'nin yeni transferi Alman futbolcu Max Kruse, sarı-lacivertli takıma para için değil gelecek sezonlarda Avrupa kupalarında forma giyebilmek için geldiğini belirtti.

Kruse: Konu para olsaydı Çin'e giderdim

Ülkesindeki Kicker dergisinin bu hafta kapağında yer alan 31 yaşındaki  futbolcu, röportajında sarı-lacivertli takımı neden tercih ettiğini şöyle  anlattı:

"Kimin ne düşündüğü umrumda değil. Ben gelecek sezonlarda Avrupa'da  oynayacak bir takım seçme imkanına sahip oldum. Kendime zaman tanıdım ve  hislerimi dinledim. Gelecek yıllarda Fenerbahçe ile uluslararası arenada forma  giyeceğime eminim.''

Ekonomik hususların herkes için önemi olduğunu vurgulayan Kruse,  ''Konu para olsaydı çoktan zengin olmuştum. Konu para olsaydı Fenerbahçe'ye  değil, Çin'e giderdim. Bremen'den ayrılmak Werder Bremen'e karşı değil aksine  kendim için bir karardı. Başka bir ülkede, 13 yıldır Bundesliga'da kazandığım  başarıları ispatlamak istiyorum." ifadelerini kullandı.

Poker oynadığı görüntülerin medyada yer almasının kendisini rahatsız  edip etmediğinin sorulması üzerine de Alman futbolcu, buna sadece güldüğünü  belirterek, "Gazetecilerin olmadığı bir yerde de poker oynama imkanım var ama  yine kendimi sınırlamam gerekecek. Ben yasak bir şey yapmadım ki. Ben özel  hayatımda ne hoşuma gider ve canım ne isterse onu yaparım.'' değerlendirmesinde  bulundu.

Fenerbahçeli futbolcu, karakterinin İsveçli yıldız Zlatan  Ibrahimovic'e benzetilmesiyle ilgili şunları kaydetti:

"Ben bugün birisine vurayım ve ilgiyi üzerime çekeyim hesabı yapmam.  Bana sorulan bir şey olduğunda ne düşündüğümü söylerim hatta kamera önünde seve  seve. Bugüne kadar kimsenin şahsına saldırmadım ya da hakaret etmedim. Başkaları  ne der umrumda değil. Tabii ki Ibrahimovic'le bir kıyas yapmak istemiyorum ancak  benzerlikler mevcut. O da düşündüğünü söyleyen birisi hatta benden daha ileri.''

Evren Göz: 'Galatasaray Yönetiminin tavrı biz Falcao'yu getireceğiz şeklinde.'

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber