UEFA Avrupa Ligi’nde perşembe gecesi oynanan Basel-Genk (2-2) maçında Basel lehine çaldığı, “akıllara zarar” penaltıyı gördükten sonra Bülent Yıldırım’ın, Sivas’ta sergileyeceği yönetimi daha fazla merak eder olmuştuk. Yıldırım dün skora doğrudan etki eden bir hata yapmadı, fakat genel yönetim anlamında başarılı olduğunu da söyleyemeyiz...
Sivasspor, formsuz rakibi Bursaspor’u yenmesi halinde Galatasaray’la puanını eşitleyerek zirveye ortak olacaktı. Ancak Beşiktaş galibiyetinin mimarı Aatıf’ın sakatlığı, kırmızı-beyazlı takımın hücum gücüne önemli bir darbe indirdi. Aatıf’ın yokluğuna, haftalardır ortalıkta görünmeyen Erman Kılıç’ın etkisiz futbolu eklenince Sivas pozisyon üretmekte çok zorlandı. Erman gibi Adem Koçak da orta alanda hiçbir varlık gösteremedi.
Bursaspor’da Ertuğrul Sağlam, Pinto’nun yokluğunda 18 yaşındaki Okan Deniz’e ilk 11’de şans tanıdı. Sağlam’ın, Bangura ve Ferhat hazır olmasına rağmen Okan’ı sahaya sürmesi bütün takıma verilen, “formayı hak eden giyer” mesajıydı.
Okan’la öne geçen Bursa, Belluschi’nin harika golüyle 2 farkı yakalarken, Rıza Çalımbay sorunun orta sahada olduğunu geç de olsa fark etti. 67’de Adem ile Mehmet Nas’ı değiştiren Çalımbay, 83’te Erman’ı kenara alarak Abdulkadir’i sahaya sürdü. Zaten Sivas adına ne olduysa bu dakikadan sonra oldu...
Temposunu müthiş bir şekilde artıran Sivas, Grosicki’nin hazırladığı pozisyonlarda Navratil ve Eneramo ile 2 gol birden bularak, “maç 90 dakikadır” gerçeğini Bursaspor’a bir kez daha hatırlattı.