Avrupa kupaları için mücadele eden Dortmund, Leverkusen ile Stuttgart, prestij maçlarına çıkan rakipleri Mainz, Hertha Berlin ve Wolfsburg’u yener

Avrupa kupaları için mücadele eden Dortmund, Leverkusen ile Stuttgart, prestij maçlarına çıkan rakipleri Mainz, Hertha Berlin ve Wolfsburg’u yener...

155 Dortmund-Wolfsburg 1
Ligin bitimine iki hafta kala Dortmund’un tek amacı kalan maçlarını da kazanarak 5. sıradaki yerini korumak ve Avrupa biletini almak. Son şampiyon Wolfsburg’un ise hiçbir amacı yok. Prestij müsabakalarına çıkıyorlar ve gelecek yıl için hazırlanıyorlar. Sezonun ilk karşılaşmasını ev sahibi dış sahada olmasına rağmen 3-1 kazanmıştı. Dortmund, rövanşı da rakibine vermez.

159 Leverkusen-H.Berlin 1
Avrupa kupaları için mücadelesini sürdüren Leverkusen kalan iki haftada Stuttgart tehdidini iyice hissetmeye başladı. Son sıradaki Hertha Berlin’in ise düşmemesi mucizelere kaldı ve bu ihtimali gerçekleştirmeleri çok ama çok zor. İç sahadaki 16 maçından on birini kazanan ev sahibi haftanın favorileri arasında yer alıyor.

161 Stuttgart-Mainz 1
Almanya Ligi’nde son haftaların en formda takımı Stuttgart. 10 maçın 9’unda mağlup olmayan ev sahibi, orta sıralardan bir anda Avrupa mücadelesi veren bir takım haline geldi. Mainz’ın ise tek amacı sezonu bulunduğu yerde bitirmek. Konuk ekip de Wolfsburg gibi prestij maçlarına çıkıyor. Stuttgart üç puanı alarak çıkışını sürdürecektir.

173 Tottenham-Bolton 1
Bir maç eksiği bulunan Tottenham sahasında çok başka bir futbol oynuyor. Bolton ise düşmemeyi garantiledi. Zorlu maçta ev sahibinin üç puana daha fazla ihtiyacı var. Son karşılaşmasında Manchester United’a 3-1 mağlup olan Tottenham, bu kaybı Bolton’u yenerek telafi edecektir.

297 Liverpool-Chelsea Üst
İki ezeli rakip karşı karşıya geliyor. Zorlu karşılaşmada Liverpool puan kaybederse Avrupa kupalarını, Chelsea ise şampiyonluğu kaybedebilir. Takımların bu sezonki tek özelliği bol gol atıyor olmaları. İlk maçı konuk ekip 2-0 kazanmıştı. Bu kez Liverpool o kadar kolay teslim olmaz ve 2,5 gol barajı aşılır.