Spor Toto Süper Lig'in 19. haftasındaki...

Gökhan, Diego ve Nani'nin yokluğunda ilk 11'de sahaya çıkan Şener, Ozan ve Volkan Şen'in ortaya koyacakları performans maçın kaderini belirleyecek gibi görünüyordu Kadıköy'deki kritik randevu öncesinde. Özellikle Gökhan ve Nani'nin, Fenerbahçe'nin hücumdaki "anahtar" oyuncuları olması, Şener ve Volkan'ın kanatlarda sergileyecekleri performansın önemini bir kat daha artırıyordu.

Şener ilk yarıda Ahmet İlhan tehdidi yüzünden 1-2 pozisyon dışında hücuma çıkmadı. Sağ kanadı genelde Markovic kullandı. Sol kulvardaki Volkan Şen istekli bir görüntü verdi ama pozisyonların hemen tamamında koordinasyon sıkıntısı yaşadı. İçeriye doğru çalım denedi kaptırdı, uzun attı koşamadı, ikili mücadeleye girişti genelde kaybetti. Özetle Nani'nin yokluğunu fazlasıyla hissettirdi.

Fenerbahçe için Diego'dan daha önemli bir oyuncu olduğuna inandığım Ozan da tıpkı Volkan Şen gibi sık sık tercih hatası yaptı. Pasa mecburken şutu denedi, şut atması gerekirken pası aradı, hatalar yaptı. Rakip sahadaki pres konusunda ise Josef ve Topal kadar başarılıydı, rakibi birçok kez hataya zorladı.

Hakem Deniz Ateş Bitnel'in, Volkan Şen-Sercan mücadelesinde verdiği penaltı kararı kesinlikle yanlıştı. Pozisyon tipik bir omuz omuza mücadeleydi ve oyunun devam etmesi gerekirdi. Sercan'ın topa eliyle yaptığı müdahalenin karşılığı ise penaltıydı. Bitnel'in düdüğü yerindeydi.

İkinci yarının hemen başında Volkan Demirel'in, Deniz Kadah'a yaptığı penaltı ise tuhaftı, dahası çok saçmaydı. Volkan'ın 34 yaşına gelmesine rağmen hala böyle bir penaltıya sebep olması kabul edilebilir gibi değil. Gardı düşen Rize'yi ayağa kaldırdı. Ahmet İlhan'ın şutunu çıkarmasa 55'te skor 2-2 olacaktı! (Ahmet bencillik yapmayıp topu Deniz'e aktarsa tabelaya yine eşitlik gelirdi.)

Fenerbahçe'nin bu kadar kritik bir maçta Kweuke'siz Rize'ye karşı özellikle ikinci yarıda oynadığı futbol gelecek haftalar için kafaları karıştırdı. Volkan Şen ve Ozan'ın, Nani ve Diego'nun yokluğunda buldukları şansları bana göre çok kötü kullanmaları 2-1'den sonra çekilen ağır sancıların en önemli sebebiydi.

Özetle Fenerbahçe şampiyon olacaksa, şampiyon olmak istediğini hem sahadaki rakiplerine hem de dondurucu soğukta tribünlere gelen taraftarlarına fazlasıyla hissettirmeli. Özellikle Volkan Şen hangi takımda oynadığını anlamalı. Kalitesi varsa artık göstermeli. Zira sabır taşını çatlatmak üzere, bunu de bilmeli.