Abdullah Avcı tam da beklendiği gibi Trabzonspor ve Gençlerbirliği maçlarının başarısız isimleri Attamah ile İrfan Can’ı yedeğe çekerek, Da Costa ile Mossoro’yu 11’de sahaya sürdü Braga’da... Başakşehir oyunun ilk dakikalarında Emre önderliğinde iyi pas yaptı, topu hem merkezden hem kanatlardan rakip ceza alanına taşımaya çalıştı. Visca sağ kulvardan zaman zaman boşluklar ve bir ciddi pozisyon buldu ama Elia’nın markajdan bir türlü kurtulamaması yüzünden sol kanat hiç işlemedi.
Braga oyuna 15. dakikadan sonra ısınmaya başladı. İlk pozisyonlarını Ahmed Hassan’la buldular. Clichy’nin hatasında golü de Mısırlı forvetleri attı. Emre’nin 2 dakika sonra frikikten attığı harika gol tam zamanında gelmese, en çok sevdikleri kontratak düzenine dönebilirlerdi ama skor eşitlenince, oyunun seyri de değişmedi. Emre’nin golünden sonra maçı takip ettiğim Azerbaycan İdman TV’nin yorumcusu bile, “Hiçbir kapıcı çıkarabilmez bu topu!” dedi, 37 yaşındaki kaptana hakkını teslim etti.
Sarı kartlı Da Costa devre biterken öyle gereksiz sertlikler yaptı ki, Abdullah Avcı 10 kişi kalmamak adına ikinci yarıya Attamah’la başladı. Gökhan, Clichy ve Elia’nın kıpırdanmaları ise takımın hızını artırdı, Başakşehir adına oyun tempo kazandı. Ancak Adebayor’un eksikliği çok ciddi hissedildi, çünkü Mevlüt iyi mücadele etse de topu saklama konusunda Togolu yıldızı çok arattı.
Abdullah Avcı bu sorunu çözmek adına Mevlüt’ün yerine Türk Adebayor Mehmet Batdal’ı hücum hattına monte etti. Mossoro-Mahmut değişikliğinden sonra ise Emre 10 numara pozisyonuna geçti, fakat Braga’nın son 7-8 dakikaya girilirken baskı kurması yüzünden topla çok az buluşabildi. Braga’nın 89’da Fransergio ile bulduğu gol hem her şeyi alt üst etti hem de savunmada artık bazı şeylerin değişmesi gerektiğini net biçimde gösterdi. Epureanu gibi çok deneyimli bir stoperin kendi adamını bırakıp, Attamah’ın kontrol ettiği Ahmed Hassan’a gitmesi inanılır gibi değildi.