Avustralya karşısında şov yapan Almanya, Sırbistan engelini de geçerek 2’de iki yapar. Slovakya ve Şili de zayıf rakiplerini mağlup ederek Dünya Kupası’na galibiyetle başlar

112 Y.Zelanda-Slovakya 2
Yeni Zelanda 1982’nin ardından ilk kez Dünya Kupası’na katılıyor. O dönemde de organizasyonu puansız kapatmışlardı. Slovakya ise bu büyük turnuvaya ilk kez dahil oluyor. Ancak kadrosunda çok önemli isimler bulunduruyor. Özellikle Beşiktaş’tan Holosko ve Fenerbahçe’nin yeni transferi Stoch’un performansları merakla bekleniyor. Kadro kalitesine baktığımızda Slovakya bir adım önde. Üç puanı alarak tur için avantaj yakalayacaklardır.

115 Honduras-Şili 2
Dünya Kupası’na sekizinci kez katılan Şili bundan önce ilk turu geçmeyi hep başardı. Bu kez de İspanya’nın favori olduğu gruptan ikinci olarak yollarına devam etmek isteyeceklerdir. Honduras ise kısıtlı bir kadroya sahip. Bireysel yetenekli futbolcuları olmadığı için mücadele oyunuyla bir yere gelmeye çalışacaklardır. Ancak bunu başarabileceklerini düşünmüyorum. Şili rakibini mağlup ederek kalan maçlar için moral depolayacaktır.

116 İspanya-İsviçre Üst
Kupanın en büyük favorilerinden biri olan İspanya, takım oyununu çok iyi oynuyor. Eleme grubundan da yaptıkları 10 maçı kazanarak Güney Afrika bileti almayı başarmışlardı. Takımın yıldız golcüsü Fernando Torres de sakatlıktan çabuk kurtuldu ve eski formunu yakaladı. İsviçre ise grupta Şili ile ikincilik mücadelesine gireceklerdir. Performansı merak edilen isimler ise Eren Derdiyok ve Gökhan İnler olacaktır. Turnuvaya galibiyetle başlamak isteyen İspanya’ya verilecek düşük oran göz önünde bulundurularak bol gol tercih edilmeli.

125 Almanya-Sırbistan 1
Avustralya karşısında oynadığı futbolla herkesi büyüleyen ve rakibini 4 golle mağlup eden Almanya, birçok pozisyondan da yararlanamadı. Özellikle Mesut Özil yaptığı asist ve oynadığı futbolla tam not aldı. Sırbistan ise Gana ile yaptığı maçta büyük bir hayal kırıklığı yarattı ve sahadan yenik ayrıldı. Panzerlerin tabii ki Avustralya önündeki gibi kolay bir galibiyet alması zor, ancak Sırbistan’ı da mağlup edeceklerdir.

Şov devam eder