Geri Dön

Ligler ne zaman başlayacak?

Futbol Federasyonu, Süper Lig'in bitiminin üzerinden iki hafta geçmesinin ardından 2012-2013 sezonuyla ilgili planlamasını yaptı.

Futbol Federasyonu yönetimi son yıllarda gündeme gelen, "Ligler Eylül ayından önce başlamamalı" ortak görüşüne rağmen yeni sezonun Ağustos ayında başlamasına karar verdi...

Perşembe günü Spor Toto Süper Lig takımlarının teknik direktörleriyle İstanbul'da bir araya gelecek olan TFF yönetimi kulüplerden aksine yönde bir karar çıkmaması halinde 10 Ağustos tarihinde 2012-2013 sezonunun startını verecek. Futbol federasyon yöneticileri, yeni sezonun başlangıcı ile ilgili önlerinde 10, 17 ve 24 Ağustos gibi üç farklı tarih seçeneği olduğunu; ancak milli takım programından dolayı kendileri için en uygun tarihin 10 Ağustos olduğunu belirttiler. TFF yönetimi yine de bu konudaki kesin kararını Perşembe günü federasyonun İstinye'deki merkezinde Süper Lig teknik adamlarıyla yapacağı toplantıda verecek.

10 Ağustos tarihine yoğun bir itiraz gelmesi halinde yeni sezon 17 Ağustos'ta yani bayram haftasında start alacak. Bu arada yine son dönemlerde gündeme gelen "Geçen yılın süper kupa maçı ne zaman oynanacak?" sorusu da cevabını buldu. TFF yönetimi geçen sezon F.Bahçe ile Beşiktaş arasında oynanması gereken ve daha sonra ertelenen süper kupa maçının oynanmamasına karar verdi. Bu sezon F.Bahçe ile G.Saray arasında oynanması gereken Süper Final maçı da Temmuz ayının sonunda oynanacak.

(Sporx)

Antrenmanda çok konuşulacak olay!

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber