Lizbon'da Galatasaray yarı final gördü

Atletico Madrid-Real Madrid arasındaki Şampiyonlar Ligi finalinden önce Lizbon'da Dostluk İçin Futbol (Football for Friendship) forumu gerçekleştirildi.

Lizbon'da Galatasaray yarı final gördü

Onur Dinçer / Skorer Dış Haberler

Şampiyonlar Ligi'nin resmi sponsoru Gazprom'un düzenlediği etkinlikte, içlerinde Galatasaray'ın da bulunduğu Avrupa çapında 16 ülkenin 14 yaş altı takımlarının mücadele ettiği bir turnuva düzenlendi. Beşerli takımların 15 dakikalık halı saha üzerindeki mücadeleleri nefes kesti. Sarı kırmızılı gençler yarı finale çıkma başarısı gösterirken, burada Sırp temsilcisi Kızılyıldız'a 8-2 yenilerek elendi.

'Dostluk İçin Futbol' etkinliği çerçevesinde ünlü Alman futbol adamı Franz Beckenbauer'in de katıldığı bir konferans da düzenlendi. Portekizli eski milli futbolcu Vitor Baia ve Gazprom Almanya İdari Direktörü Vyacheslav Krupenkov da konuşmacılar arasında yer aldı. Beckenbauer konuşmasında genç futbolcular için bu tip gerçekleştirilmesinin önemine değindi ve sporun taşıdığı değerlerle, toplumların değerleri arasındaki benzerliklere dikkat çekerek, Nelson Mandela'nın 'Spor dünyayı değiştirebilir' sözlerini hatırlattı. Beckenbauer turnuva sonrasında Galatasaray takımı ile birlikte toplu fotoğraf çektirdi. Zenitli futbolcular Luis Neto ve Anatoliy Tymochchuk da onlara eşlik etti.

Konyaspor, Göztepe maçı hazırlıklarına başladı

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber