Geri Dön

Love’dan sevgilerle!

İkinci maçında Slovenya ile karşılaşan ABD, bir kez daha farklı galip geldi.Ribaundlarda üstünlük sağlayan ABD, yüksek yüzdesiyle rakibini farklı geçti

Love’dan sevgilerle!

Dünya Şampiyonası başlarken Amerikan basınındaki basketbol otoritelerinden antrenör Mike Krzyzewski'ye kadar birçok kişi kısa oyunculardan kurulu ABD kadrosunun ribaunt sorunu yaşayabileceğinden söz etmişti. Konuşmayan tek kişi vardı, o da söyleyeceklerini kelimelere değil, sayılara bırakmış.
Kevin Love, Hırvatistan'a karşı 13 dakikada 10 ribaunt alırken, Slovenya maçında da 13 dakikada 10 sayı-11 ribaunta ulaştı. En kısa sürede double-double yapma diye bir rekor olsaydı, Dünya Şampiyonası'ndaki Love, bahis şirketlerinin favorisi olurdu!
Slovenya maçında ABD adına fark yaratan isim oldu Kevin Love. Girdiği kısa sürede pota altına getirdiği sertlik ve yardım savunmasındaki başarısıyla umutlanan Slovenler’i bezdirdi. Amerika açısından kazanılan Hırvatistan maçından pek bir farkı yoktu aslında Slovenya karşılaşmasının. Baskıyı yaptılar, her iki potada da iyi yardımlaştılar, yüksek yüzdeyle şut attılar ve kazandılar. Hücumda aceleci olmaları yüzünden çok top kaybetseler de, tempoyu artırmaları sayesinde rakiplerinden fazla hücum etme fırsatı yakaladılar.
İki günün ardından rahatlıkla söylenebilir ki, Amerika dünyaya meydan okuyor. Eksiklerini açıkça dile getirirken rakibe çözüm reçetesini veren Birleşik Devletler, “Böyle de kazanacağız” fikrini herkesin aklına yerleştirmenin peşinde.
Kevin Love ise kendini hesaba katmayanlara karşı sessiz, ama fiyakalı protestosunu sürdürüyor. İki maçı da farkla kazanan Love ve arkadaşları yeni güne yeni bir soruyla başlayacaklar: Anderson Varejao ve Tiago Splitter'lı Brezilya'ya karşı da caka satabilecekler mi? Kolay olmadığı kesin.

HAKEMLER: J.Martin (İspanya), C.Christodoulou (Yunanistan), S.Seibel (Kanada)
SLOVENYA: Lakovic (4) 5, Goran Dragic (5) 7, Nachbar (6) 13, Slokar (5) 4, Brezec (5) 5, Zupan (4) 2, Becirovic (5) 8, Vidmar (6) 10, Klobucar (4), Udrih (5) 9, Jagodnik (5) 6, Rizvic (5) 8
ABD: Billups (6) 8, Rose (6) 7, Iguoala (6) 11, Durant (7) 22, Odom (6) 5, Westbrook (6) 11, Curry (6) 3, Gay (7) 16, Chandler (5), Gordon (6) 6, Love (6) 10, Granger (5)
1. Periyot: 11-23, Devre: 28-42, 3. Periyot: 46-67


Milliler bugün boş
A Milli Basketbol Takımımız, Dünya Şampiyonası'nda bugünü maç yapmadan geçecek. Millilerimiz'in bulunduğu Ankara'da oynanan C Grubu ile İzmir'de oynanan D Grubu'ndaki üçüncü maçlar yarın oynanacak.

Mario Lemina'nın çay keyfi!

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber