Madalya yağmuru

Daniyar Ismayilov’un 3 altın madalyayla damga vurduğu Avrupa Halter Şampiyonası’nda Türkiye dün 8 madalya topladı.

Madalya yağmuru

Gürcistan’da gerçekleştirilen Avrupa Halter Şampiyonası’nda Türkiye madalyaları toplamaya devam ediyor. Nurcan Taylan ve Sibel Özkan Konak’ın ardından dün de önemli dereceler geldi.

69 kiloda podyuma çıkan milli halterci Daniyar Ismayilov koparmada, silkmede ve toplamda olmak üzere üç altın madalya kazandı. 62 kiloda Türkiye’yi temsil eden sporculardan Bünyamin Sezer toplamda gümüş, koparmada bronz, Emrah Aydın ise silkmede bronz madalyanın sahibi oldu. 53 kilo kadınlarda Ayşegül Çoban Başol da silkmede gümüş, toplamda ise bronz madalya kazandı.

Ismayilov koparmada 156, silkmede 181 ve toplamda 337 kiloluk kaldırışlarla güne damga vurdu. Koparmada 134 kilo kaldıran Bünyamin Sezer 3. sırayı aldı. Sezer silkmede 154 kiloyla 4., toplamda 288 kiloyla 2. oldu. Emrah Aydın koparmadaki 127 kiloluk derecesiyle 7. sırada kaldı. Silkmede 155 kiloyla bronz madalya kazanan Aydın, toplamda 278 kiloyla 6. oldu. Kadınlarda Başol ise silkmede 109 kiloyu kaldırdı, 2. sırayı alarak gümüş madalya elde etti. Koparmada ise 75 kiloda başarılı olan milli halterci toplamda 184 kiloyla bronzu boynuna taktı.

Yeni yıldız Ismayilov

1992 Türkmenistan doğumlu olan Daniyar Ismayilov, Asya’da gençler kategorilerinde bir çok madalya kazanmasının ardından 2012 Londra Olimpiyatları’nda Türkmenistan adına yarıştı. Ardından ay-yıldızlı formayı giymeye başlayan 23 yaşındaki sporcu son olarak İslami Dayanışma Spor Federasyonu 3. Halter Şampiyonası’nda dikkatleri üzerine çekmişti. Erkekler 77 kiloda mücadele eden Ismayilov koparmada 154, silkmede 176, toplamda 330 kiloluk dereceleriyle altın madalyanın sahibi olmuş, oyunlar rekorunu kırmıştı.

İsmayilov koparmada en yakın rakibine 10, silkmede 5 kiloluk farklar attı.

A Milli Takım, İzlanda ve Andorra hazırlıklarına başladı

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber