Malatya Arena için yeniden ihale yapılacak

Ak Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, yüklenici firması iflas eden Malatya Arena Stadı için yeniden ihaleye çıkılacağını söyledi.

Malatya Arena için yeniden ihale yapılacak

Malatya Arena Stadı’nın şimdiye kadar bitmiş ve Yeni Malatyaspor’un maçlarını yeni statta oynuyor olması gerektiğinin altını çizen Çalık, yüklenici firmanın iflas ertelemesi geç açıkladığı için bu sürecin uzadığını ifade etti.

Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile görüştüğünü ve Malatya Arena Stadı için ihale takviminin hemen başlatılacağı bilgisinin aldığını kaydeden Çalık, "Malatya Arena Stadı’nın şimdiye kadar bitmiş, Yeni Malatyaspor’un da maçlarını yeni statta oynuyor olması lazımdı. Ancak firma iflas ertelemesini geç açıkladı. Yani iflası erken olsaydı, yeni ihale daha hızlı olurdu. Hatırlarsanız TOKİ Başkanımız geldiklerinde hemen ihaleyi yenileyelim dediler ama şirket iflasını açıklamamıştı ve bu yüzden yenilenemedi. Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç ile görüştüm. Hemen stadyumumuzun ihalesine çıkıyorlar ve inşallah Malatya Arena Stadyumu önümüzdeki seneye kalmadan Malatyasporumuz ve Malatya’mızın hizmetinde olacak" diye konuştu.

A Milli Takım, İzlanda ve Andorra hazırlıklarına başladı

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber