Marek Hamsik'in veliahtı

Trabzonspor’un yeni transferi Matus Bero’yu Slovak gazeteci Lukas Vrablik, Milliyet için değerlendirdi.

Marek Hamsik'in veliahtı

ONUR DİNÇER

Trabzonspor’un yeni transferi Matus Bero’yu Slovak gazeteci Lukas Vrablik, Milliyet için değerlendirdi. 20 yaşındaki oyuncunun stili itibariyle, Avustralyalı Tim Cahill’i andırdığını söyledi. Vrablik şöyle devam etti:

“İyi pas özelliğinin yanında koşan bir futbolcu. Rakiplerine baskı yapmayı seviyor. İsteyen kulüpler vardı ancak Trabzonspor en iyi teklifi yaptı. Artık A milli takıma da çağrılmaya başlandı ve Slovakya’da Marek Hamsik’in veliahtı olarak gösteriliyor. Forvet arkasında en verimli olduğu yer. Ancak oyun kurucu olarak değil de ikinci forvet olarak ve 4-2-3-1’de kendisini arkadan destekleyen bir ön liberoyla daha başarılı olur.”

Bero’da rötar var!

Trabzonspor’un transfer görüşmelerine başlandığını duyurduğu Matus Bero’nun AS Trencin ile yapılan anlaşmaya göre Şampiyonlar Ligi maçlarını tamamladıktan sonra bordo-mavili takıma katılacağı öğrenildi. Karadeniz ekibinin daha önce el sıkıştığı Luis İbanez için de aynı yol izlenmişti. İbanez’in Kızılyıldız’ın oynayacağı Devler Ligi maçlarının ardından takıma katılacağı belirtilmişti.

Ahmet Nur Çebi'den takıma: 'Bütün sorunları çözeğim'

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber