Geri Dön

Melo'da 6 milyon € kar

2 sezon önce 13.5 milyon Euro bonservis isteyen Juventus’a iki yılda 3 milyon 250 bin Euro kiralama bedeli ödendi. Bu sezon 6.5 milyon Euro’dan kapıyı açan İtalyanlar, 3 yıl için 3.7 milyon Euro’ya ikna edildi

Melo'da 6 milyon € kar

G.SARAY Başkanı Ünal Aysal, teknik direktörü Fatih Terim’in ısrarla istediği Felipe Melo transferini büyük bir ticari hamle ile minimum rakamlarla bitirdi. 2 sezon önce Juventus’un 13.5 milyon Euro istemesi yüzünden kiralık anlaşılan ve satın alma opsiyonu 13 milyon Euro olan Sambacı’nın bonservisi için görüşmeler yapılsa da geçtiğimiz yıl da kiralanmak zorunda kalındı.
2013-14 sezonu öncesinde bir kez daha bonservis için yapılan görüşmelerde Juventus kapıyı 6.5 milyon Euro’dan açsa da G.Saray, Juve’yi 3.7 milyon Euro’ya ikna etti. İlk sezon 1.5 milyon, ikinci sezon ise 1 milyon 750 bin Euro kiralama bedeli ödenirken gelecek 3 sezon için de 3.7 milyon Euro karşılığında anlaşıldı.

25 MİLYON?EURO’YA?GELDİ
5 yıl sonunda G.Saray’ın bonservis için ödediği rakam 7.5 milyon Euro olacak. Ancak bu rakam yüksek gibi gözükse de Felipe Melo kariyerindeki bir oyuncu için çok ama çok düşük bir ücret. İspanya’da Almeira’da parlayan ve ardından 13 milyon Euro’ya Fiorentina’ya transfer olan Melo 1 sezon sonra ise 25 milyon Euro gibi rekor bir ücretle Juventus’un kapısından içeri girdi. 2 sezonda Torino ekibinde dökülen ve ‘Altın Bidon’ bile seçilen Brezilyalı orta saha G.Saray’ın yolunu tutarken yıllık 3.3 milyon Euro ve maç başına da 30 bin Euro aldı. 36 maçta oynayan ve 12 gol 1 asistle eski günlerine dönen Melo, 2012-13 sezonunda ise 2.9 milyon Euro ve maç başına 25 bin euro kazandı, sezonu da 35 maçta 1 gol 6 asistle kapattı.

Direnci kırdı

6.5 milyon Euro satın alma opsiyonunu kullanmayan Cimbom, Juventus’un da direncini kırdı. İtalyanlar’ı ikna eden Aysal 3.7 milyon Euro’ya bonservisi alırken resmi açıklama ise an meselesi.
BU transferde ise öne çıkan iş adamı kimliği ile transferin seyrini değiştiren Ünal Aysal oldu. 2 sezon önce 13.5 milyon Euro bonservis istenen Melo’yu toplamda 7.5 milyon Euro’ya transfer eden Aysal, sarı-kırmızılı kulübün kasasından çıkacak 6 milyon Euro’nun da önüne geçti.

Rıza Çalımbay: “1 Puan galibiyet kadar önemli”

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber