"Messi ve Zidane da sigara içiyor"

Engin Baytar, Galatasaray'ın Ziraat Türkiye Kupası'nda 1461 Trabzon'a 2-1 yenildiği maçın ardında çarpıcı açıklamalar yaptı.

"Messi ve Zidane da sigara içiyor"

Galatasaraylı futbolcu Engin Baytar, Ziraat Türkiye Kupası 5. tur karşılaşmasında 2-1 yenildikleri ve kupa dışında kaldıkları 1461 Trabzon maçı için sarı-kırmızılı camiadan özür dileyerek, içini döktü.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Engin Baytar, maçın ilk yarısında kendilerine yakışmayan bir futbol sergilediklerini belirterek, ”Karşı tarafa saygısızlık gibi bir düşüncemiz olmadı. Biz konsantre olamadık. Hafta sonu önemli bir Fenerbahçe maçı var. Belki de onu düşündük. Bu bence yanlış bir düşünce ve kesinlikle özür değil. En başta kendimi eleştiriyorum. Maç içinde formamdan tutarak kendimi parçalamak istedim. Hazır bir Engin olsaydım bugün farklı bir sonuç olabilirdi” diye konuştu.

Kamuoyunda üzerine gelindiğini ve haksız eleştirilere maruz kaldığını savunan Engin, ”Bu sene 11 hafta ceza yedim. Bunun acısını çektiğimi düşünüyorum. Aslında düşünmekten ziyade bunu çok iyi biliyorum. Nedense insanların benim Türkiye’den gitmem için uğraştığını düşünüyorum. Benim hakkımda abuk subuk şeyler yazılıyor. Ben de insanım, benim de hatalarım var. Bir insan hata yaptı diye sürekli eskilerini çıkartmak ve sürekli eskileriyle uğraşmak doğru değil. Ben insanların bundan sonra benimle ilgili farklı bir şeyler söylemesini ve yorum yapmasını istemiyorum” ifadelerini kullandı.

Yaşadığı olayların kendisini üzdüğünü anlatan Engin, Galatasaray camiasından asıl özürü Fenerbahçe’yi yenerek dileyeceklerini kaydederek, şöyle konuştu: ”Bir akşam sigara içerken yakalandım. Ondan sonra benim hakkımda haberler yapıldı. Şöyle bir şey söyleyeceğim; Messi ve Zidane da sigara içerken yakalandı. Demek ki ben onlardan çok daha üstün bir futbolcu ve yeteneğim ki, benimki onlarınkinden daha çok konuşuldu. İnsanların bunu konuşma sebebi sigaradan yakalanmam değil. Engin’in üzerine gitmek istedikleri için bunu konuşuyorlar. Hocamız bir mesaj verdi ama insanlar o mesajı aldığı halde hala üzerime gelmeye çalışıyorlar. Ben cezamı çektim. Bugünlük bu mağlubiyeti kendi üzerime alıyorum. Bütün takım arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. En büyük özürü, pazar günü akşamı Fenerbahçe’yi burada yenip, liderliğimizi sürdürerek dileyeceğiz.”

Senad Ok: 'Emre Belözoğlu ile herkes patronun kim olduğunu gördü'

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber