Milan'dan UEFA'ya 'Men' başvurusu

İtalyan devi Milan’ın kendisini gelecek sezon Avrupa kupalarından men etmesi talebiyle UEFA’ya başvurduğu, UEFA’nın bu öneriyi kabul etmeye yakın olduğu ortaya çıktı.

Milan'dan UEFA'ya 'Men' başvurusu

Onur Dinçer / Skorer Dış Haberler

Hakan Çalhanoğlu’nun da formasını giydiği İtalyan devi Milan, uzun süredir içerisinde bulunduğu Finansal Fair Play sıkıntıları nedeniyle UEFA ile özel bir görüşme gerçekleştirdi. Kırmızı-siyahlıların Avrupa’nın patronları ile yaptıkları bu görüşmede, getirilecek farklı kısıtlamalar yerine direkt olarak Avrupa kupalarından men edilmeyi talep ettikleri ortaya çıktı.

Resmi açıklama bekleniyor

UEFA Avrupa Ligi’nin 2019-20 sezonunda yer almayarak zaman kazanacağını ve bu sürede finansal olarak toparlanacağını hesaplayan Milan’ın, bu yüzden Avrupa’daki macerasına bir sezon ara vermeyi uygun bulduğu bildirildi. İtalya’dan gelen haberlere göre Milano ekibinin bu talebini değerlendiren UEFA’nın, kendilerine gelen bu isteği değerlendirmeye aldığı ve kabul etmeye yakın bir yerde durduğu, yakın bir tarihte resmi açıklamanın yapılmasının beklendiği belirtildi.

Beşinci bitirdi, Avrupa bileti aldı

Manchester City gibi başka kulüplerin de men tehlikesiyle dosyalarının incelendiği hatırlatılırken, Milan’ın men cezası almasının UEFA’nın da bu konuda elini güçlendireceği ve diğer büyük takımlara getireceği yaptırımları daha kolay uygulayabileceğine yönelik yorumlar yapıldı. Milan Serie A’da sezonu beşinci sırada tamamlayarak, bu sezon Avrupa Ligi’nde mücadele etmeye hak kazanmıştı.

Alanyaspor, yeni transferi Lokman Gör için imza töreni düzenledi

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber