Milli takıma nazar boncuklu yeni forma

Milli Takım'ın yeni formasında yakanın arka iç kısmında, taşıyana şans getirdiğine ve nazardan koruduğuna inanılan bir simge olan Nazar Boncuğu grafiği bulunuyor

Milli takıma nazar boncuklu yeni forma

A Milli Futbol Takımı'nın yenilenen deplasman formasının, üstün atletik performansa yardımcı ve çevre dostu özellikler taşıdığı açıklandı.

Nike tarafından üretilen Türkiye'nin yeni deplasman formasının, futbol mirası ve ulusal simgelerini çağdaş ve şık yeni bir tasarımda temsil ettiği kaydedilirken, ''Üstün teknoloji ile üretilen deplasman formasının üstü, Türkiye'nin ilk maçında ve sonraki 40 yıl boyunca giydiği formanın tasarımının geliştirilmiş bir modeli. Kırmızı bisiklet yakalı beyaz tişörtünün göğüs bölümünde kırmızı bir bant, bandın tam ortasında ise ay-yıldız bulunuyor'' denildi.

Formanın oluşumu sırasında, üstün atletik performansa ve çevre üzerindeki olumsuz etkileri azaltmaya verilen önem sonucunda, formanın şortunun kumaşı yüzde 100 geri dönüştürülmüş polyesterden üretildiği, formanın üstünün kumaşının ise en az yüzde 96 geri dönüştürülmüş polyester içerdiği ifade edildi.

Ayrıca yakanın arka iç kısmında, taşıyana şans getirdiğine ve nazardan koruduğuna inanılan bir simge olan Nazar Boncuğu grafiği bulunuyor. Beyaz renkte olan deplasman şortları daha fazla konfor, hareket serbestliği ve koruma sağlayan gelişmiş tamponlama özelliğine sahip. Çoraplar da beyaz renkte ve üst kısımda kırmızı bir şerit bulunuyor.

Nike'dan yapılan açıklamada, her bir formanın, ortalama 13 adet geri dönüştürülmüş pet şişe kullanılarak üretildiği de kaydedildi.

Kumaşının, dört yıl önceki modelle karşılaştırıldığında yüzde 23 oranında daha hafif olduğu belirtilen ve Nike Dri-FIT teknolojisi ile üretilen formanın, teri vücuttan uzaklaştırarak oyuncuların kuru ve serin kalmalarını sağladığı ve böylece sahada oyuncuların vücut ısılarını düzenlemeye yardımcı olduğu bildirildi.

A Milli Takım, İzlanda ve Andorra hazırlıklarına başladı

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber