'Milli Takımı istiyorum

Roberto Carlos ile maç sonrası bir araya gelen Jardel, Brezilya'ya mesaj yolladı

'Milli Takımı istiyorum
Galatasaray'ın Brezilyalı golcüsü Jardel ile Real Madrid'in ünlü Brezilyalı yıldızı Roberto Carlos maçtan sonra bir araya gelerek Milliyet'e özel açıklamalarda bulundular.
Brezilyalı yıldızlar öncelikle birbirlerine cep telefonlarının numaralarını verirken, sık sık görüşmek üzere sözleştiler. Aralarındaki uzun sohbetin konusunun ise Brezilya milli takımı olduğunu söylediler. Jardel, "Brezilya milli takımında oynamak istiyorum" derken, Roberto Carlos ise "Onun yeri milli takım" diye konuştu. Yıldız golcü şunları söyledi:
"Benim işim gol atmak. Bunu Galatasaray'da da yapıyorum. Beş maçta on gol attım. Bu bir rastlantı değil. Herkes benim nasıl bir golcü olduğumu biliyor. Tek hedefim ise Brezilya Milli Takımı. Çünkü, Avrupa'nın takım olarak en iyi ekibinde oynuyorum. Bu isteğimi de gerçekleştireceğime inanıyorum. Kendime güveniyorum. Yakında Brezilya'nın vazgeçilmez oyuncularından biri olacağım"
Roberto Carlos ise "Jardel'in ismini hep duyuyordum. Onu Porto'dan beri biliyorum. Milli takımımızda şu an onun gibi oyuncuya ihtiyaç var. Ben onun için garanti veriyorum. Yakında herkes onu daha iyi tanıyacak. Galatasaray'da dünyanın en büyük yıldızlardan biri olacak" dedi. Jardel, Roberto Carlos ile vedalaşırken "Seni mutlaka İstanbul'a bekliyorum" diyerek davette bulundu.

Ödül 110 bin altın

Necmi Kepçetutan

Real Madrid'i mağlup ederek Süper Kupayı da kazanan Galatasaray'a, eylül ayı içinde 110 bin Cumhuriyet altını yaklaşık 4.3 trilyon lira ödül verilecek.
Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in ödül ile ilgili kanun hükmünde kararnameyi imzalamasından sonra harekete geçerek ödül yönetmeliğini Maliye Bakanlığı'nın onayına sundu. Yönetmelikte son yapılan değişikliklerle UEFA Şampiyonu olacak takıma 90 bin Cumhuriyet altını, süper kupayı kazanan takıma da 110 bin Cumhuriyet altını verilmesi öngörülüyor. Yönetmelik taslağına göre "ödüle hak kazanan kulüp, sporcu ve antrenörlerin birden fazla ödül alması söz konusu olduğunda en yüksek ödül verilir" ibaresi nedeniyle Sarı - Kırmızılı kulüp 110 bin altınla ödüllendirilecek. Futbolculara ise 125'er (5'er milyar lira) altın verilecek.

OTORİTELER NE DEDİ

BÜLENT YAVUZ (MHK BAŞKANI): Penaltı ile yakından uzaktan ilgisi yok. Penaltı kuralında topun elle oynanması fiilinin gerçekleşmesi lazım. Bu pozisyonda Suat farkında bile değil. Zaten top ele de çarpmadı, doğrudan dirseğine vurdu.
METİN TOKAT (FIFA HAKEMİ): Kesinlikle topun kola çarpması. Pozisyon penaltı değil. Bu tartışılmaz bile.
ORHAN ERDEMİR (FIFA HAKEMİ): Pozisyon devam. Suat'ın kolu açılmıyor ki. Topla oynama gayreti bile yok.
OĞUZ SARVAN (FIFA HAKEMİ): Penaltı değil. Bu pozisyonda sert gelen toptan korunmak isteyen Suat havaya zıplıyor. Top bu oyuncunun doğrudan dirseğine çarpıyor.

Vedat Muriç'ten bireysel çalışma...

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber