Minimum 15 milyon euro!

Yönetim, İtalyan kulüplerinin radarındaki Eljif Elmas için 15 milyon euroluk bir bonservis bedeli belirledi. Bu rakamın altına kesinlikle inilmeyecek, hatta daha üzeri zorlanacak. Aksi takdirde Makedon oyuncu takımda kalacak.

Minimum 15 milyon euro!

SENAD OK

Fenerbahçe Yönetimi, transfer çalışmaları için UEFA’dan çıkacak kararı beklerken, Eljif Elmas’ın durumu da yeni kadro oluşumunda belirleyici rol oynayacak.

Tam olarak finansal kriterleri karşılayamadığı için üst kurul tarafından incelenen sarı-lacivertlilerin para cezası ile kurtulması yüksek ihtimal. Ancak yine de kesin karar bekleniyor. Buradan gelecek haber sonrası transfer için görüşmeler yapılan oyuncuların durumu netlik kazanacak. Bu transferleri gerçekleştirmek için de doğal olarak kaynak gerekli. Bunu da sağlamanın tek yolu Eljif Elmas’ın satışından geçiyor.

Planları etkileyecek

Genç futbolcu için sarı-lacivertliler bonservis bedelini belirledi. Minimum 15 milyon euroluk bir bedel karşılığında transferine onay verilecek. Bu miktarın üzeri de hedefler arasında. Bunun altında bir miktara futbolcu satılmayacak. Eğer 15 ve üzeri teklif gelmezse Eljif’in takımda kalması üzerden bir plan da yapılıyor. Bu durum gerçekleşirse de bonservisli değil kiralık ya da bonservisi elinde olan oyuncular transfer çalışmalarında ağırlık kazanacak.

Mesut Özil'i utandıran anlar!

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber