Mourinho'nun, Ferreira'ya 'Eşek' dediği iddiası...

İspanya 1. Futbol Ligi’nin 7. haftasında iki Portekizli teknik direktörü karşı karşıya getirecek Malaga-Real Madrid maçı öncesinde, Jose Mourinho’nun, Jessualdo Ferreira için "eşek" ifadesi kullandığı iddia edilen 2005 tarihli bir yazısı basına yansıdı.

Marca gazetesi, Jose Mourinho’nun 2005’in Şubat ayında Portekiz’in "Record Diez" adlı spor dergisinde yayımlanan yazısında 64 yaşındaki Jesualdo Ferreira’dan "eşek" diye bahsettiğini iddia etti.

Söz konusu yazısında Mourinho, "Bir yanda 30 yıllık kariyeri, diğer yanda 3 yıllık kariyeri olan bir teknik direktör var. 30 yıllık olan hiçbir şey kazanmadı ama 3 yıllık olan çok şey kazandı. 30 yıllık olan kariyeri sona erdiğinde unutulacak, 3 yıllık olan ise ne şimdi ne de sonra asla tarihten silinmeyecek. Bu, asla bir at olamayan ama 30 yıl boyunca çalışan bir eşeğin hikayesi olabilir" ifadelerini kullanmıştı.

Marca gazetesi, iki Portekizli adamın rakip olarak birbirlerine hep saygılı olduğunu, ancak aralarında dostluk bulunmadığını savunurken, adına yer vermese de Mourinho’nun 2005 yılında yazdığı makaledeki "eşek" ifadesini, kariyerinde sadece Porto ile 3 lig şampiyonluğu yaşayan Ferreira için kullandığını öne sürdü.

Real Madrid ile gelecek cumartesi günü karşılaşacak Malaga’nın teknik direktörü Ferreira ise Mourinho’nun yazısını hatırlatan İspanyol gazetecilere "bunlara harcayacak vaktim yok" diyerek açıklama yapmadı.

Mourinho da iddiayı yalanlayarak "Bu haber için ancak utanç verici denilir. Utanç verici, çünkü Jesualdo ile ilişkim iyi değil, çok iyi. Ve basındaki bu tip haberler aramızı bozamayacak. Ama biraz üzgünüm. Çünkü Jesualdo, Portekiz’de önemli ve güzel bir geçmişe sahip. Kalitesi, tecrübesi ve kazandıklarıyla İspanyol Ligi’ne gelen bir teknik direktör. Başka teknik direktörlerle sorun yaşayabilirdim ama onunla hayır. Bu şekilde davranılmasına layık biri değil" şeklinde konuştu.

Öte yandan İspanyol basınında son haftalarda yer alan "Real Madrid’in ara transferde bir forvet oyuncusu alacağı" iddialarını net bir dille yalanlayan Mourinho, "Ara transferde hiçbir futbolcu istemiyorum" dedi.

Lewandowski'den kalite gol!

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber