Muharrem Usta: 'İşi bırakan futbolcular var...'

Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, NTV Spor'un canlı yayın konuğu oldu ve gündemdeki konularla ilgili açıklamada bulundu.

Muharrem Usta: 'İşi bırakan futbolcular var...'

Trabzonspor Başkanı Muharrrem Usta, NTV Spor'a Nebil Evren'in konuğu oldu, bordo mavili takımın gündemini değerlendirdi. Kadronun dar ancak kaliteli oyunculardan kurulu olduğunu söyleyen Usta, "Oynayan-oynamayanlar arasında adalet sorunu var. "Mutlaka 11'de oynamam gerekiyor diyen çok oyuncu ve -bana burada yer yok- diyerek bırakan oyuncular." dedi.
Takımın bu sezon neden kötü gittiği sorusunu geçen sezonla bağlantılayarak değerlendiren Muharrem Usta, "Kulübümüzün, taraftarımızın, hepimizin uzun yıllardır bir başarıya ihtiyacı var. Geçen seneye baktığımızda böyle bir süreç vardı ve takımda kalite sorunu vardı. İkinci devre iyi bir süreç yaşadık. Bu süreci yaşarken temel sorunumuz son 5-6 maçlık periyotta oluştu. Bizim Avrupa'ya gitmemiz konuşulurken birden gitmeme yönünde bir tavır oldu. Orada bir demotivasyon oldu. O demotivasyonla birlikte ligin son haftaları gerçekten çok kötüydük. Onun üstüne, çok talihsiz bir şekilde küme düşecek takımın belirleneceği maç bize denk geldi. O maçta Trabzonspor elinden gelen her şeyi yaptı ancak yenildi. Rizespor küme düştü. Avrupa'ya gidilsin gitmesin sürecinde takımın bir şekilde gitmesin düşüncesine kapılması, sezon sonunda Bursaspor maçında büyük travma yaşadık. Ne olursa olsun o maçta oyuncular ve teknik heyete kalan bir travma oluştu. İhtiyaçlarımız belliydi. Dedik ki bu sezona öyle bir kadroyla girelim ki hem ligde hem de Türkiye kupası'nda başarılı olalım. Stopere bir, ortasahaya 2 ki bunlardan biri o geçiş işini iyi yapan oyuncu olsun, bir taraftan da santrafora 1 oyuncu almayı planladık. Hedefimizde 4-5 oyuncu vardı. Bu oyunculardan camiayla birlikte istediğimiz sadece stoperde Serdar'la ilgili hedefimizi tutturamadık. Alternatif olarak teknik kadronun bakıp beğendiği Hubocan'ı aldık. Burak, Sosa, Kucka, Serdar vardı yerine Hubocan oldu. Yusuf Erdoğan ısrarla ayrılmak istiyordu, teknik kadronun önerisiyle de kanada Bongonda'yı aldık. Aslında transferlerle de çok güçlü olmak için kadroyu güçlendirdik. Bu seneye baktığımızda ne oldu? Bu sonuya ne ben tek başına cevap veriyorum. Teknik heyete soruyorum, sana bana ona buna soruyorum. İlginç bir durumla karşı karşıyayız." dedi.
"Ersun Yanal'a ayrılık sürecinde ne oldu diye sordunuz mu?" sorusuna ise Muharrem Usta şu yanıtı verdi, "Ersun Hocanın söylediği şey şu oldu. İlk 2 maçtaki aldığımız sonuçlar tatmin ediciydi. Göztepe maçına kaza dedik. Olabilir geçelim. Fakat arkasından Alanya maçı oynandığında 3-0'a kadar belki de Trabzonspor son yılların en iyi oyununu oynadık. Ancak ilk yarının uzatmada tarifi olmayan bir gol yedik. 2. devrede maç 4-3'e gitti. Ersun H0oca da "50 yılda bir olur" dedi ama bence orada işin teşhisini koymakta her türlü bir sorun olduğu kesindi. Biz de ardından bir Beşiktaş maçı olduğu için "orada değişiklik yapmayalım" dedik. Beşiktaş maçımız vardı ve o maçı da kazanabilirdik. Geçen seneki en iyi maç bence Trabzonspor-Beşiktaş maçıydı. Bu sezon da Beşiktaş-Trabzonspor maçıydı. Trabzonspor yeniden toparlanır derken, bu kez 50 yılda olacak bir olay değil, hiç olmayacak bir olay yaşandı. Benim de hastane grubum var ve onun borsaya açılma işlemim vardı. Yurtdışına daha önce planlanmış bir toplantım vardı. Bir haftalık iş gezim vardı. Buradan tam maç saatinde Londra'ya gidiyorum. Uçakta da maçı izliyordum. Artık Beşiktaş maçından sonra iyi bir başlangıç yaparız diyordum.
Akhisar maçında uçaktaydım. Wifi vardı. Açıp, izledim. 3-0'dan sonra kapattım. Cehennem gibiydi." yanıtını verdi.

"OYNAYAN OYNAMAYANLAR ARASINDA ADALET SORUNU VAR"
Sorunun derin olduğunu vurgulayan Muharrem Usta, "Benim şahsen teşhsim şu. 11 kişilik bir kadro düşünün. Asıl takımda oynayacak oyuncu sayısı ne kadar azsa, kenarda kalan oyuncular da kendi durumunu kabul ediyor. Takımın başarılı olması için yedeklerin de üst olması lazım. Geçen sene sadece Okay bile sakatlandığında maçlar kaybettik. Takım iyiydi, "biz öyle bir güçlendirelim ki iki kulvarda da oynayalım" dedik. Oynayan oynamayanlar arasında adalet sorunu var. İçeride ister istemez bozulan motivasyonlar var. Oynamayan oyuncuların artık "bana burada yer yok" diyerek bırakmaları var. Bir Trabzonspor'da herkesin zinde ve motive tutulması gerekirken, bunun yapılamadığını büyük oranda bir düşüşün. Büyük bir sorun olduğunu ve sıkıntıyla dağılma kaçınılmaz oluyor. Mental olarak teknik heyetin olayı derleme sorunu olduğu ortada.
Çünkü çok iyi bir kadro kurmuşsunuz, bir çok alanda alternatifleriniz var. Belli bölgelerde sorunlar olabilir. Ama bu güzelim kadronun bir arada tutulmasında bir sorun vardı. Bence olayın arka planı epey bir karışık." diye konuştu.
"11'DE MUTLAKA OLMALIYIM DİYEN ÇOK SAYIDA OYUNCU VAR"
"Ersun Hoca'nın özellikle yabancı futbolcularla bir problem yaşadığı, onların motivasyonları bu yüzden düştü, bilerek oynamadıkları ve hocayı göndermek istedikleri yönünde bir durumu siz gözlemlediniz mi?" sorusunu şöyle yanıtladı;
"Trabzonspor son yıllardaki en dar kadrosuna sahip. Şu anda kadromuz 24. Süper Lig'de sadece 24 kişilik kadrosu olan çok az kadro vardır. 24'ün içinde 18'in içine girecek az oyuncu var. Biz bunu bilerek yaptık. Yedekte olan oyuncuların gücü sonucu belirliyor. Bir Onazi sakatlansa ortasahada kimse yok. "11'de mutlaka olmalıyım diyen çok sayıda oyuncu var. Hoca'yla konuşuyorum. Rıza hocaya "mutlaka oynamalıyım diyen 17-18 oyuncuyu motive etmeliyiz" dedim. Hoca da ben de buna inanıyorum. Bu kadronun belirli yerlerinde daha fazla oyuncu olabilir. Bizim kanatlarda aslında 4 oyuncu var. Ancak bunların 4'ü de ilk 11'de oynamalıyım diye düşünüyor. Defansta bizİm fazla oyuncumuz yok. Santarforda fazla oyuncumuz yok. Bir kulüpte 3-4 santafor olur. Burak sakat, Rodallega cezalı tek bir santrafor kaldı. Ortasahada bir kalabalımığız var gibi gözüküyor. 24 kişilik kadroda ilk 11'e girmek isteyen oyuncu sayımız fazla. Bunları ayağa kaldırmamız lazım."
"BEN ARTIK BU TAKIMDA OLMAYACAĞIM- DİYE DÜŞÜNÜP BIRAKAN OYUNCULAR VAR"
Seçildiğinden beri oyuncularla çok az görüşen birisi olduğnu kaydeden Muharrem Usta, "Rıza hocayla da konuştum, onun isteğiyle 2 gün önce bütün oyuncularla bir konuşma yaptım. Daha sonra takımın 4 kaptanıyla gördüştüm. Orada gördüğüm şey şu bırakan oyuncular var. "Ben artık bu takımda olmayacağım" diye düşünüyor. Bonganda bırakmış gibi. Teknik kadronun yapması gereken bir şey var. Oyuncunun takım başarılı olursa kendisinin ve milyonların mutlu olacağını onlara anlatması gerekiyor. Teknik kadronun -büyük maçları gerçekten ayırıyorum, oyuncularda işin doğası gereği motivasyonu oluyordu- Akhisar, Göztepe, Alanya maçlarına bakması lazım." dedi.
"Trabzonspor küme düşme hattının bir puan üzerinde? Sezon sonu hedefiniz nedir?" sorusu üzerine Muharrem Usta şu ifadeleri kullandı;
"3-4 gün önce oyuncularla konuştuğumuzda "bu kadro çok nitelikli bir kadro" dedim. 2009-2010'dan bu yana henüz kupa almadık. 8 senedir Trabzon şehrine kupa gelmedi. Mutlaka ve mutlaka Türkiye kupasını almalıyız. Bu sadece ben veya hocayla olmaz. İşler kötü gittiğinde bir dağınıklık olur. Bunlar aslında kulübü paramparça ediyor. Zararı camia görüyor. Bütün camia olarak başkanın etrafında değil, Trabzonspor'un etrafında derlenip toparlanıp kupa için çalışması lazım. Tüm camianın Trabzonspor üzerinde kenetlenmesi gerekiyor. Bu kulüpten Şamil başkanlar, Şenol Güneşler geldi geçti. Tüm camia olarak bu kulüp için birlik olmayılız.
Ligde Galatasaray'ın durumunu ayıracacak olursak, bizimle Fenerbahçe ve Beşiktaş'a baktığımızda aslında 2 maçlık bir fark var. Kayserispor ve Göztepe gibi takımlar yukarılarda yer alıyorlar. Ancak hedeften kopmuş durumda değğiliz. Bu sene Avrupa'ya gidecek bir yolu bulmalıyız. Şu anda içinde bulduğumuz duruma baktığımızda Galatasaray maçı bir şans. Trabzonspor bu sürece yaşarken bu şansı kullanacaksa, "Trabzonspor için ölürüm" diyenler kenetlenenirse, Trabzonspor'un bu yolu alması mümkündür. Günün sonunda bedeli kulüp ödüyor. Durumun içinden çıkması için 5 sene daha geçmesi gerekiyor. Kötü sonuçlar aldık, ama Fenerbahçe, Başakşehir ve Beşiktaş maçlarının sonuçlarına bakmalıyız. Trabzonspor için herkesin nefer olması lazım. Herkesin kulüp için kenetlenmesi gerekiyor. Bu maraton çok uzun. Trabzonspor bizim hepimiz için ailemiz için neşe ya da üzüntü kaynağı. Trabzonspor için herkes kenetlensin. Bizim yönetimimizden istifa edenlere söylüyorum. Biz buradayız, siz istifa ettiniz. Burası Trabzonspor, buraya sahip çıkın. Hiç kimse zarar vermesin."
Ersun Yanal'la yolları ayırdıkları süreçte ismi geçen Fatih Terim'le görüşmelerinin olmadığını kısa ve net bir şekilde dile getiren Muharrem Usta, "Rıza Çalımbay'la konuştuk, kendisi de biz de sene sonunda hep birlikte durum değerlendirmesi yapıp hep birlikte yeniden görüşmeye karar verdik." diye konuştu.
Rodallega'nın Çorum Belediyespor maçında ırkçı söyleme maruz kaldığı yönünde açıklamasıyla ilgili de konuşan Usta, "Rodallega'yla görüştüm ve kendisine sordum. Kendisinin direk söylediği şey "Bana zenci falan deyip küfür etti" oldu. Kendi oyuncum açık açık bunu söyledi. Bunu bana aktardı. Diğer tarafı dinlemedim ama böyle bir şey varsa futbol adına bir taraf koyalım, ırkçı söylemin bu dünyada yeri yok. Bilemem sadece Rodallega'dan bunu aldım. Gerisini bilmiyorum." ifadelerini kullandı.
"BİZ YÖNETİME GELDİĞİMİZDE 590 MİLYON TL BORÇ VARDI"
Takımın transfer ettiği 7 oyuncudan 5'inin 30 ve üzeri olduğunun hatırlatılması ve kulübün mali durumunun sorulması üzerine de Muharrem Usta,
"Biz yönetime geldiğimizde şöyle bir durum vardı. Çok zor bir süreçti. Trabzonspor'un ciddi oranda sıcak paraya ihtiyacı vardı. Geldiğimiz dönemde ilk mali kongrede söylemiştim. 590 milyon TL olarak borç vardı. Bunu herkes biliyor. Futbol kulüplerindeki borç ağırlıklı euro üzerinden. O günün kurlarına bakın. O zaman yaklaşık 190 milyon Euro borcu vardı. Bugün 200 milyon Euro. Devraldığım dönemdeki borç 190, şimdiki borç 200. 190'ı kim yaptı? Tr8abzonspor'un tarihinde ilk defa kasasında öyle rakamlar girdi ki; yaklaşık 200'lü rakamlardan bahsediyoruz. O borcu benim yönetimim getirmedi. 190 olan borç 200'de duruyor.
Türk lirası üzerinden hesabı yapayım. TL olarak söyleyelim 590 milyon TL borç var. Yıllık kur farkı ve faizlerle 125 milyon TL. İki yılda 250 milyon TL. Türk Lirasında sadece faizler ve kur farkıyla 850 milyon TL'ye geliyor. 200 milyon TL de içeriye sponsor koydum. Turkcell, Medical Park, Q&B gibi... Herkes şu soruyu doüşünsün. Bu rakam nasıl 200'e geldi. Ben burada tutuyorum. Biz birçok önemli sponsorluk anlaşmalarıyla gelir sağladık. Bizim dönemimizde hiç bütçe açığı yok. açıklamalarını yaptı.
"KUCKA'NIN MENAJERİNİN PARASINI CEBİMDEN ÖDEDİM"
Transerlerde menajerlere ödenen ücretlerin sorulması üzerine ise Muharrem Usta, "Kulübe geldiğimde profesyonellerden büyük çoğunluğunu değiştirmedim. Hiçbir oyuncuya yüzde 10'dan fazla menajer parası ödemedim. Yüzde 7'de 8'de tutmaya çalıştım. Bir oyuncuda Kucka, Milan'dan gelirken; orada oynadığı her yıl için menajeri yüzde 10 para alıyordu. Ya bu parayı ödeyecektim ya da oyuncu gelmecekti. Ben de bunu ödedim. Bu rakam yüzde 10'ün üzerine çıktı. 510 bin Euro'luk payı kendi cebimden ödedim. Öyle ya da böyle kulüpte yanlış yapacak bir pozisyonum yok ki. Neye ihtiyacım olabbilir benim. Dedikodu olmasın diye 550 bin Euro'yu cebimden ödedim. Kayıtları kulüpte..." yanıtını verdi.
"TRABZON'DA VE İSTANBUL'DA OLANLARIN KAVGASINDAN BIKTIM USANDIM"
Yönetim kurulundan 6 üyenin istifa etmesini de değerlendiren Muharrem Usta çarpıcı ifadeler kullanarak şöyle konuştu, "Göreve başladıktan kısa süre sonra üzerinde anlaştığımız konulardan farklı uygulamalarda karşılaştık. Bu yönetici grubuyla çok daha yolun başındayken sıkıntılar oldu. Trabzonspor gündeme gelirken Trabzon-İstanbul tartışmaları yaşanır. Yönetim kurulurken de Trabzon ve İstanbul'dan da isimler olur. Yönetim kurulu toplantılarını işim gereği planlı toplantılar yaparım. Toplantılara başladık, Trabzon'da ve İstanbul'da olanların kavgasından bıktım usandım. Ara bulmaktan bıktım. Yarın sabah 10 milyon Euro ödenecek, ekonomik olarak tek başına kalmışsınz. Aralarını bulmaya çalıştım. Baktım sorun büyük.
"İSTİFA TEHDİTLERİYLE SEÇİLDİKTEN 5 AY SONRA KARŞILAŞTIM"
Bu beraber yola çıktığım arkadaşlarım bana geçen sene "Bursa maçında yenilelim istifa ediyoruz" dediler. Allah'tan yenilmedik. Bu istifa tehditleriyle seçildiğimizden 5 ay sonra karşılaştım. İş yapmaktan çok bunlarla uğraştım. Sorun çözmek için yanınıza dost ve arkadaş arıyorsunuz. Trabzon ve İstanbul'daki arkadaşları hiç bir zaman ayırmadım. Benim gözümde ayrılanlar veya Trabzonspor'da kalanlar diye bir ayrımım yok. Kalanlara da gidenlere de teşekkür ediyorum. Trabzon çok kolay değildir. Asbaşkanımız çok sıkıntı çekiyor. Çok büyük ızdırap çeken kişi Ahmet Çubukçu'dur. Arkamızı derleyip toparlayan o dur.
"İSTİFA METNİNİ 5 SAATTE HAZIRLAYABİLİRLERDİ"
Malatyaspor yenilgisinden 10 dakika sonra bir metin var. Bu işleri iyi bilirim. Bu metni 5 saatte hazırlarsanız. Yenildik, bunu basına gönderiyorsunuz. Ne ayrılanımız ne kalanımız Trabzonspor'a zarar vermesin. Herkesin işi gücü var. İnsanlar desteklerini geri istediler. Çok zor şartlarda görev yapıyoruz. Şu anda içeride benimle birlikte 4 kişinin Trabzonspor'a desteği var. Birisine özellikle şunu söyledim. "3-5 veya 10 verelim" dedik. Trabzonspor'a reklam verecek yöneticilerin içeri koyup apar topar geri istemeleri var. Bir şekilde onların paralarını ödedim. Şu anda 3 isim kaldı. Onlar reklam veriyorlar. Bir tanesine yazıyorum, "sen de ver ama üstüne de ver. Senin de katkın olsun." Yönetim kalmış müsade edelim. Seçim çözüm olsa yarın yapalım. Benim şahsen ne beklentim olabilir. Yarın buraya gelecek yöneticiler de aynı durumla karşı karşıya kalacak. Trabzon'da baskılar yapılarak siz de istifa edin diye ayyuka çıkmış bir durum var. Değmez ki, gerçekten değmez."
"YUSUF YAZICI VE ABDÜLKADİR İÇİN TRANSFER GÖRÜŞMELERİ YAPTIM"
Gösterdikleri performansla dikkat çeken Yusuf Yazıcı ile Abdülkadir konusunda transfer görüşmeleri yaptığını söyleyen Usta, "Sene başında şöyle bir hedefimiz vardı. Sosa'yı ve Kucka'yı alırken takım kalitesini yukarı çekip gençleri satarak kaynak elde ederiz diye düşünmüştük. Türkiye'de bunlar oynasınlar ki; iyi fiyata satalım.
Trabzonspor bu süreci yaşarken hem Yusuf hem de Abdülkadir içtin görüşmeler yapıyorum. Trabonspor buralarda kalmaz. Gelin camia olarak destek verin. Yusuf ve Abdülkadir önemli oyuncular. Batuhan çok önemli bir oyuncu olacak. Yusuf ve Abdülkadir için transfer görüşmeleri yaptım. Çok önemli fiyatlar da konuştum. Sene sonuna kadar Trabzon'da kalıp sene sonunda gitmeleri konusunda görüşmeler de yapıldım. İki oyuncu için konuştuğum rakam çok iyi rakamlar. Zarar verdiğinizde sadece yönetime zarar vermiyorsunuz, külübe zarar veriyorsunuz. Yönetimi hırpalayabilirsiniz ama yönetimlerle bu sorunlar çözülmez. Ne olacak yöneticiler gider. Onun için herkesin korumacı refleksle çeşitli tavırlar çıkıyor." sözleriyle yapılan teklifleri duyurdu.
Yanal'ın ayrılmasıyla ilgili konuşmaya devam eden Muharrem Usta, "Teknik kadronun yazılandan ve çizilenden direk atılan meajlardan etkilendiğini gördüm. Öyle yerlerden mesajlar geldi ki; "arkadaşlar sakin olun, takmayın kafanıza" dedim. Teknik kadronun direnmesi çok kolay olmadı. Direnmeye çalıştık. Düşünün ki bir başkası geldi. Biraz kötü gidince bir başkası geliyor. Çok kolay olmadı. Trabzonspor camiasına bu sene gerçekten iyi şeyler yaşatmayı planlarken, buna en çok ben üzülürüm. Sonuçta iyi ya da kötü bunun hesabı başkandan ya da yönetimden sorulur. Bu süreçte kendi içimizde de öyle şeyler yaşadık ki. Trabzonspor için en büyük sorun ekonomik sorunlardı. Bir taraftan da sportif sorunlar vardı. Ben boşluk tıkamaktan çok yoruldum. Para konusu boşluk kabul etmiyor. Boşluğu görmemezlikten gelip o tarafa yöneliyorsunuz diğer taraftan başka boşluk çıkıyor. Belki ileride konuşmamız gerekecek ama işimizin başındayız. Çok tarafla uğraşmaktan ayakta duracak takatimiz kalmadı ama uğraşıyoruz." siteminde bulundu.
"FORMAYI ADALETSİZ VERMEKTEN DOLAYI MÜTHİŞ SIKINTILAR OLDU"
Takımdaki futbolcular arasındaki mali dengesizliklerin sorun yarattığı iddialarının olduğu yönündeki yorum üzerine ise Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, "Bu kesinlikle Trabzonspor'un kötü gittiği günde, yangının üstüne bir de eline körük alıp ateşin üstüne gitme durumu var. Bir takımda tabii ki fazla veya az alan olacak. Her oyuncunun alacağı ücret tabii ki farklı olacak. Onur'la ben konuştum. "Başkanım burada yıllardır en yüksek rakamı ben aldım. Çıkıp açıklama yapayım" dedi. Ben dur dedim. Bunlar bizi yıpratmak için çıkıyor. Biz geçen sene ikinci devre aldığımız oyuncular vardı. Müthiş gittik. Aslolan nedir, siz bunları sevk ve idare ediyor musunuz? Onun için canı sıkılan oyuncu yok. Onun nedeni forma adaletsizliğinden. Formayı adaletsiz şekilde vermekten dolayı müthiş sıkıntılar oldu. Parayla ilgili aralarında kesinlikle ve kesinlikle bir şey yok. Trabzonspor'u yıkmak için söylentiler çıkarıyorlar." tepkisini gösterdi.
Ersun Yanal'ın ayrılık sürecinde İngiltere'de olduğunu kaydeden Usta, "Ersun Yanal, asbaşkanla konuştular, kendi aralarında bir fiyata anlaştılar. Ben geldiğimde avukat bizim yaptığımız anlaşmaya bakıp 300 bin euro'nun altında bir parayla gitti. Bu kadronun yapması gereken bir şey vardı. "Biz de üzgünüz" deyip, bir gün bile durmadan ayrılmaktır. Biz de tek taraflı feshettik." diye konuştu.
NEDEN RIZA ÇALIMBAY?
Rıza Çalımbay'ı neden tercih ettiklerini de anlatan Muharrem Usta, "Lig devam ederken hoca değiştirmek, hiç bir kulübün çok istediği bir şey değildir. Zaten psikolojik olarak bir travma yaşamışsınız. 2 alternatifiniz var. Yabancı hocayı aldığınızda zaman gerekiyordu. Yerli hoca takımı ve ligi tanıyor. Teknik direktörün takımı ayağa kaldırması gerekiyor. Forma adaletini sağlayacak birisi gerekiyor. Ama bütün oyuncuları sahiplenip yerli ve yabancısıyla onları biraya getirecek birisi gerekiyordu. Yerliye karar verdiğimizde gündeme Rıza hoca geldi. Yönetim oybirliğiyle bu kararı almadı. Dünyanın hiçbir yerinde hoca alırken oybirliğiyle almaz. İlk başta da hoca alırken yönetim kurulu olarak toplantı yaptığımızda 10 tane isim geliyor. Ne yapacaksınız? Bu tarz kararlar "hadi toplanalım, oybirliğiyle alalım" şeklinde olmaz. Biz hızlı bir şekilde karar almalıydık. Bu tarz işlerde oyuncu alırken de 15 kişi toparlanıp şunu alalım diye konuşmazlar." ifadelerini kullandı.
"Başka adaylar var mıydı?" sorusuna ise "Yabancılarda vardı ama Türkiye'de çok fazla yoktu." yanıtını vermekle yetindi.

UEFA soruşturma başlattı! Bakan Kasapoğlu'ndan ilk tepki...

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber