Muhteşem karşılama

28 yıl aradan sonra kazanılan şampiyonluk Karşıyaka’da bayram gibi kutlandı. Gece yarısı İzmir’e dönen kafileyi çok sayıda taraftar marşlar ve tezahüratlarla karşıladı.

Muhteşem karşılama

Türkiye Basketbol Ligi Spor Toto play-off final serisinde Anadolu Efes’i 4-1 ile geçerek 28 yıl sonra şampiyonluğa ulaşan Pınar Karşıyaka’yı, Adnan Menderes Havalimanı’nda çok sayıda taraftar grubu karşıladı. Pınar Karşıyakalı basketbolcuları marşlar ve meşalelerle karşılayan taraftarlar, sporcuları omuzlarına aldı.

Pınar Karşıyaka takımı daha sonra taraftar grubuyla konvoy eşliğinde Karşıyaka’ya geçti. Takımı Alaybey Tersanesi önünde Belediye bando takımı Karşıyaka Marşı’yla karşıladı. Burada üstü açık otobüse binen oyuncular, Karşıyaka İskele önünde meşaleler ve havai fişekler altında bekleyen taraftarları selamladı.

Pınar Karşıyaka Kulüp Başkanı Ali Erten, çok mutlu olduklarını söyledi “Biz inanıyorduk buna. Bir yerde her şeyin para olmadığını gösterdik. İnanarak ve yürekten mücadele ederek kazandık” dedi.

Boğaz’a bayrak

Pınar Karşıyaka, şampiyonluğu İzmir’de doyasıya kutlarken, coşku İstanbul’a da taştı. İzmir temsilcisinin geçtiğimiz günlerde İstanbul Valiliği’ne Boğaziçi Köprüsü’ne bayrak asmak için yaptığı başvuruya olumlu yanıt geldi. Kaf-Kaf dün Boğaz’ın iki yakasını birleştiren köprüye 100 metrekarelik dev bayrak astı.

Muhteşem karşılama

Evren Turhan: "Mariano rezil top oynadı"

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber