Mustafa Cengiz: "UEFA ile 4 yıllık bir anlaşma yapacağız"

1905 Galatasaraylı Yönetici ve İşadamları Derneğinin (GSYİAD) geleneksel iftarı yapıldı. Başkan Mustafa Cengiz, "Localar ve kombineleri lütfen yenileyiniz. Çok samimi söylüyorum Şampiyonlar Ligi'nde kuralar çekildiği zaman yer bulamayabilirsiniz" dedi. Öte yandan Cengiz; "UEFA ile 4 yıllık bir anlaşma yapacağız" ifadelerini kullandı.

Mustafa Cengiz: "UEFA ile 4 yıllık bir anlaşma yapacağız"

1905 Galatasaraylı Yönetici ve İşadamları Derneğinin (GSYİAD) geleneksel iftarı yapıldı.

The Grand Tarabya Oteli'nde gerçekleştirilen iftar yemeğine, Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, 1905 GSYİAD Başkanı İbrahim Hatipoğlu ve çok sayıda davetli katıldı.

Organizasyonda, Spor Toto Süper Lig'de sezonu şampiyon tamamlayan Galatasaray Futbol Takımı'nın, FIBA Avrupa Kupası'nı müzesine götüren Galatasaray Kadın Basketbol Takımı'nın ve Andre Vergauwen Kupası'nı kazanan Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı'nın kupaları sergilendi.

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının ön plana çıktığı ramazan ayında birlikte olmaktan mutluluk duyduklarını dile getirerek şöyle konuştu: "Bizi burada bir araya getiren tarih, ruh ve aidiyet duygusudur. Bu ruh bu iftar akşamında 300 kişiyi bir araya getiriyor. Hepsi ortak bir kalple atıyor: Galatasaray aşkı. Ben sadece sizleri temsil etmiyorum, sizlerin yansımasıyım. Hiçbir zaman bu camianın başının yere eğmemesi için mücadele eden sizden bir parçayım. Bugün Galatasaray küçük bir lise sınıfından 30 milyon taraftara ulaşmış dev bir camia. Biz bunu sizden aldığımız güçle temsil etmeye çalışıyoruz."

"Localar ve kombineleri lütfen yenileyiniz"
Dört aylık görev süreçlerinde birçok projeyi başarıyla gerçekleştirdiklerini aktaran Cengiz, "Yellow Friday kampanyasıyla günlük 2 milyon lira gelir elde ettik. Aynı ivme ile devam etsek Manchester United'ın yıllık gelirlerini geçeceğiz. Ama aynı ivmeyle devam etmek zor. Localar ve kombineleri lütfen yenileyiniz. Çok samimi söylüyorum Şampiyonlar Ligi'nde kuralar çekildiği zaman yer bulamayabilirsiniz. 3-4 ay mücadele edip UEFA'yı ikna ettik ve men cezası almadık. Yoksa biz göreve başladığımız zaman men cezası ile karşı karşıyaydık." ifadelerini kullandı.

1905 GSYİAD Başkanı İbrahim Hatipoğlu ise Galatasaray camiasının her zaman birlik ve beraberlik içinde olduğunu ifade ederek, şunları aktardı: "GSTV Genel Koordinatörü Özkan Aksu kardeşimize rahmet diliyoruz. Giresun'da GSStore'un gelirleri kardeşimizin evladının okul ihtiyaçları için karşılandı. Bundan sonra da ihtiyaçlarına yardımcı olmaktan memnuniyet duyacağız. Bu akşam burada sergilenen üç tane kupayı bize kazandıran kulüp yöneticilerine ve sporcularına teşekkür ediyoruz. Galatasaray camiası birlik, beraberlik içinde olduğu zaman başarılı olur. Yeni yönetiminin önderliğinde kenetlenerek nice büyük başarılara ulaşacağımıza inanıyorum."

"UEFA ile 4 yıllık bir anlaşma yapacağız"
1905 Galatasaraylı Yönetici ve İşadamları Derneği (GSYİAD) iftar organizasyonuna katılan Cengiz, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

UEFA ile finansal fair play kuralları çerçevesinde yapılan görüşmelerle ilgili kararın ne zaman açıklanacağının sorulması üzerine Cengiz, şöyle konuştu: "UEFA ile 4 yıllık bir anlaşma yapacağız. Yarın imzalamış oluruz. Bu aslında Galatasaray ve Türk futbolunun geldiği noktayı gösteriyor. Sadece Galatasaray diyerek tek taraflı söylemek istemiyorum. Çünkü hiçbir şey tek başına değerli değildir. UEFA Türk futboluna gereken değeri vermiştir. Kendi kurallarını tekrar ederek, yıkarak demiyorum, Galatasaray'a ikinci defa katılma hakkı vermiştir. Biz 4 ay önce göreve başladığımız zaman kesinlikle men cezası alacağımız konuşuluyordu. Tabii bunu iyi ve kötü niyetle söyleyenler de oldu. Şükür ki Galatasaray Avrupa yolunda Ali Sami Yen'in koyduğu hedeflere ulaşacaktır. Taraftar şundan emin olsun, her zaman en kötüsüne hazır olup en iyiyi elde etmeye çalışacağız. Biz burada bir felsefe güdüyoruz, Galatasaray sistemi kuracağız. Uzun yıllar içinde takımı Avrupa'nın tepesine oturtacak bir sistemi kurmak istiyoruz. Bunun için bazı temel sıkıntılardan geçmek zorundayız. Bunu diyerek taraftara sıkıntı vadetmiyorum. Sahada terinin son damlasına kadar savaşan bir takım kuracağız."

"Değerini bulan her şey satılır"
Transfer hakkında açıklamalarda bulunan Cengiz, "Profesyonel dünyada değerini bulan her şey satılır ve satın alınır. Futbol aynı zamanda iş idaresi sistemidir. Biz de bunu teknik heyetimiz ile değerlendiririz. Teknik heyetimiz sahada, biz ise dümendeyiz. Biz onlara en iyi şartları hazırlayacağız. Taraftarımızı mutlu edecek en iyi hale getireceğiz. Değerli Galatasaray ve yöneticilerinin belli branşlarımızı desteklemeleri için verdikleri sözü yerine getirmesini bekliyorum." ifadelerini kullandı.

"Asla soğukluk yoktur"
Geçmiş dönemlerden beri Galatasaray yönetimi ile eski Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım arasında bir soğukluğun olduğu ifade edilerek Fenerbahçe'de yönetimin değiştiğinin hatırlatılması üzerine Cengiz, şöyle konuştu: "Benim yönetimimde asla bir soğukluk olmadı. 20 yönetici Ülker Stadı'na gittik ve hiçbir terslikle karşılaşmadık. Maç bittikten sonra kapalı garajda bizimle selfie çekilmek için bekleyen Fenerbahçeli taraftarlar vardı. Asla soğukluk yoktur. Başkan seçildiğimiz zaman Aziz Yıldırım bizi telgraf ile tebrik etti. Biz bunun yeni yönetimle artan bir şekilde devam etmesini diliyoruz. Galatasaray yönetiminden asla bir kabalık, asla rakibi küçük düşürücü, rakibe saygısızlık edecek bir hareket göremezsiniz."

Karşı Atak | Ronaldo ve Sarri karşı karşıya!

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber