Mustafa Cengiz ve Abdurrahim Albayrak'tan flaş açıklamalar!

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz ve Galatasaray Sportif A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili Abdurrahim Albayrak, TRT Spor'da yayınlanan "Basın Tribünü" programında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Mustafa Cengiz ve Abdurrahim Albayrak'tan flaş açıklamalar!

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz ve Galatasaray Sportif A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili Abdurrahim Albayrak, TRT Spor'da yayınlanan "Basın Tribünü" programına konuk oldu. Mustafa Cengiz, Yasin Öztekin ile ilgili sorulan soruya, "Son kararı Fatih Terim verecek. Sözleşmesi biten hiçbir futbolcuyla henüz görüşme yapmadık." cevabını verdi.

Mustafa Cengiz'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

- Dev bir orkestranız olabilir ama bunu yönetecek biri yoksa yine bir şey yapamazsınız. Bu da öyle bir durum. Birinci faktör tabii ki hoca ve teknik heyet. İkinci faktör oyuncular.

- Siz Fatih Terim'e karşıydınız. Fatih Terim milli takımdan ayrıldığında siz Romanya'ya Lucescu için gitmediniz mi? Fatih Terim o zaman boşta değil miydi? Neden hocaya gitmediniz?

"Akhisar maçı öncesi takım otobüsüne haciz geldi"

- Akhisar maçı öncesi İzmir'de takım otobüsüne haciz geldi. Nedeni de 11 bin TL'lik bilgisayar yüzünden, 2015 yılından kalma bir borç. Sadece taraftara nelerle uğraştığımızı, Galatasaray'a verdikleri desteğin nasıl doğru yerlerde kullanıldığını göstermek için anlatıyorum. Abdurrahim Bey, "Sizi üzmemek için, uğraşmayın diye söylemedim başkanım, ben hallediyorum" dedi. Ortalığı ayağa kaldırdım.

- Borç alacak farkı bir önceki yönetim göreve geldiğinde 870 milyon TL. Biz göreve geldiğimizde 1 milyar 172 milyon TL idi. Bugün itibariyle 1 milyon 109 bin TL. Yani ben 4 ayda yaklaşık 72-73 milyon TL artı yapmıştım. Dolarda ne kadar yapmışız? 30 milyon dolar.

"UEFA'ya çok iyi sunduk. Bunun da karşılığını aldık"

- Türkiye'nin spor ve futbol ülkesi haline geleceğini UEFA'ya çok iyi sunduk. Bunun da karşılığını aldık. Bu konuda tevazu göstermek istemiyorum.

- Benim "Ferguson, Wenger" dediğim, hatta onlardan daha değerli gördüğüm Fatih Terim hocam varken, bana futbolcu tavsiye etmek düşmez.

Yasin Öztekin açıklaması

- Bu konuda kararı verecek olan Florya. Son kararı Fatih Terim verecek. Çok ciddi, bilimsel, sağlıklı bedeller ödediğimiz bilgisayar programları var. Çok ciddi istatistiksel, dijital analizler yapılıyor. Biz işi ehline bırakırız. Basketbolda da voleybolda da böyle. Ehliyet ve liyakat esastır. Aidiyet, sadakat ve sahiplenme...

Abdurrahim Albayrak ise programda şu ifadeleri kullandı:

- Göztepe maçında oruçluydum. Herhalde 5 kilo ter döktüm. İftar yaptıktan sonra o açlıkla beraber önüme ne gelirse yedim. Uçağa bindiğimde hostese bana buzlu kola, yoksa soğuk gazoz getir dedim.

"Beşiktaş derbisinde 7-0 mağlup olabilirdik"

- Ligin ilk yarısındaki Beşiktaş derbisinde 7-0 mağlup olabilirdik. O gün çıldırıyordum. Tudor'un taktiklerine, defansif kurgusuna, oyun kurgusuna çıldırıyordum. İsyan ediyorum o gün. Hasta hasta maça geldim. İsyan ettim.

- Ünal Aysal döneminde kovulduğumuz zaman Fatih hocaya hiç şık olmayan bir şey yapıldı. O akşam sabaha kadar hoca ile oturduk, sırf çay içtik. "Hocam merak etme, yüce Allah'ım bizi bir gün buluşturacak ve şampiyon olacağız" dedim. Dualarımız kabul oldu.

- Prandelli geldiğinde "Bu takımdan bir şey olmaz" dedi. Tudor da aynısını söyledi. Ondan sonra 2 yılda Galatasaray'ı 650 milyon TL zarara soktular. Yazık, günah.

"Galatasaray'ın parasıyla uçak indirmek kolay"

- Galatasaray'ın parasıyla uçak indirmek kolay. Ben sana 50 tane uçak indireyim. Ekonomide indireceksin uçağı. Fatih hoca ile rakamlara bir baktık, aklımız döndü. Böyle transfer olur mu?

"Rodrigues'e bir teklif gelmedi"

- Garry Rodrigues'e bir teklif gelmedi. Şampiyonlar Ligi'nde oynayacağız. Hiçbir futbolcuyu satmak istemiyoruz. Hocanın raporunda göndermek istediği oyuncuları satacağız

"Nagatomo'nun bonservisini alacağız"

- Yuto Nagatomo'nun bonservisini kesinlikle alacağız. Transferde kesinlikle Fatih Terim’in raporuna göre hareket edeceğiz. İyi bir şekilde iyi bir transfer politikasıyla daha az maliyetle çok daha iyi işler yapacağız.

- Transfere ekip olarak gidersiniz. Para, Galatasaray'ın parası. Biz Galatasaray'a gönül vermişiz, bu renklere aşığız. Boyun fıtığı var, bel fıtığı var, kolumu kırmışım, ayağımı kırmışım. Neden? Galatasaray için.

Kaynak: TRT Spor

Bülent Uygun: "Emre'yi Real Madrid, Barcelona ve Chelsea takip ediyor"

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber