Mustafa Cengiz'den ezici zafer

Galatasaray'da 4 ay başkanlık yapan Mustafa Cengiz, bu süre içerisinde sarı-kırmızılıların güvenoyunu aldı, rakiplerine ağır bir hezimet yaşattı.

Mustafa Cengiz'den ezici zafer

NEVZAT DİNDAR

Sarı-kırmızılıların genel kurulu, Başkan Mustafa Cengiz’in çalışmasını yerinde buldu, arkasında durdu. Dursun Özbek, Ozan Korkut ve Ali Fatinoğlu ile yarışan Cengiz, rakiplerine fark atarak üç yıl daha başkanlığa oturdu.

Galatasaray’da 20 Ocak’ta yapılan olağanüstü genel kurulda kimsenin beklemediği bir sonuç alan ve başkanlık koltuğuna oturan Mustafa Cengiz, taraftarın desteğini ve şampiyonluk ateşini çok iyi kullandı rakiplerine ağır bir yenilgi yaşattı.

Galatasaray Lisesi’nde gerçekleştirilen genel kurulda, 4803 üye oy kullandı, bunların 2525’ini alan Mustafa Cengiz, üç yıllığına yeniden Galatasaray Başkanı oldu. En yakın rakibi Dursun Özbek 1361 oyda kalırken, Ozan Korkut 659, Ali Fatinoğlu ise 207 oy aldı.

16. sandık sonunda 1051 oy farkına ulaşan Mustafa Cengiz, son 4 sandık öncesinde başkan seçilmeyi garantiledi. 10. sandık açıklanıncaya kadar lisenin bahçesinde bulunan Dursun Özbek, daha sonra Galatasaray Lisesi’nden ayrıldı. Fatinoğlu da, Mustafa Cengiz’i tebrik ederek salondan çıktı. Ozan Korkut da Başkan Mustafa Cengiz ve yönetimini tebrik etti. Korkut’a listesinde yer alan Adnan Öztürk de eşlik etti.

Tevfik Fikret Salonu’nda yapılan sandık açılımı sırasında Mustafa Cengiz’in sandıklardan üstün çıkması, salonda büyük coşkuyla karşılandı. Salonda bulunan genel kurul üyeleri, gri listenin ağırlıklı çıktığı sandıkların açıklanmasının ardından tezahüratlarda bulunarak Cengiz’e destek verdi.

Seçim süresince gri kravat takan Mustafa Cengiz, başkanlığı garantilemesinin ardından sarı-kırmızılı kravatını boynuna geçirdi.

Kimler katıldı?

Eski Başbakan Mesut Yılmaz, eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar, Futbol Federasyonu Başkan Vekili ve Galatasaraylı eski yönetici Ali Dürüst, şarkıcılardan Kenan Doğulu ve Coşkun Sabah da oy vermeye gelen isimler arasında yer aldı.

Mustafa Cengizden ezici zafer

Mustafa Cengiz

1949 Gaziantep doğumlu... A.Ü. Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni (Mülkiye) bitirdi. Petrol ve akaryakıt sektöründe kendi şirketlerini yönetmektedir. Galatasaray Spor Kulübü, Büyük Kulüp, Darüşşafaka Cemiyeti, Mülkiyeliler Vakfı üyesi olan Cengiz, ocak ayında yapılan seçimlerde Galatasaray Başkanlığı görevine gelmişti.

Hasta olmasına rağmen Galatasaray Genel Kurulu için Tevfik Fikret Salonu’na giden Başkan Mustafa Cengiz, iki serumla ayakta durabildi.

Erdoğan tebrik etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeniden Galatasaray Başkanlığına seçilen Mustafa Cengiz’e tebrik telgrafı gönderdi. Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi’nden yapılan açıklamaya göre, Erdoğan’ın, Mustafa Cengiz’e, yeniden Galatasaray Spor Kulübü Başkanlığına seçilmesinden dolayı tebrik telgrafı gönderdiği belirtildi.

TFF’den kutlama

Futbol Federasyonu (TFF), Galatasaray’da yeniden başkanlığa seçilen Mustafa Cengiz’i kutladı. TFF’den yapılan açıklamada, “Sayın Mustafa Cengiz ve yönetim kurulunu tebrik eder, yönetim dönemlerinde başarılar dileriz” denildi.

Mustafa Cengizden ezici zafer

Mustafa Cengizden ezici zafer

Aykut Kocaman: “Kaybetmiyorduk ama kazanma ile ilgili sıkıntımız vardı”

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber