Mustafa Cengiz'den geri adım

Galatasaray Kulübü’nde 31 Mart’ta yapılacak kritik mali kongrenin iptal olasılığı gündeme gelince üyelere gönderilen denetim raporu değiştirildi. Bu durum eski başkan Dursun Özbek’in elini güçlendirdi.

Mustafa Cengiz'den geri adım

NEVZAT DİNDAR

Galatasaray’da yönetim kurulu inatlaşmadan vazgeçti ve 31 Mart’ta yapılacak Mali Genel Kurul’un iptal olasılığı ortadan kalktı.

Geçen haftaki Divan Kurulu toplantısında Başkan Mustafa Cengiz’in Denetleme Kurulu tarafından hazırlanan ve üyelere geçilen denetleme raporu tartışma yaratmış konuyla ilgili konuşan hukukçular, “Dursun Özbek dönemine ait mali tabloların Mustafa Cengiz’in Denetleme Kurulu tarafından kaleme alınması doğru değil. Mali kongre mahkemeye gidilirse iptal olur” yorumunu yapmıştı.

Başkan Mustafa Cengiz ve ekibi 9 Mart’ta hazırlanan raporu internet ortamında üyelere açmıştı. 14 Mart’ta ise Dursun Özbek’in denetleme kurulu tarafından hazırlanan rapor Divan Başkanlığı’na sunulmuştu.

Mevcut yönetim geri adım atarak kendi geçtiği rapor yerine Dursun Özbek’in denetleme kurulu tarafından hazırlanan denetim raporunu önceki gün üyelere sundu. Cengiz’in ekibi tarafından hazırlanan ve daha önce üyelere geçilen rapor ise ek dosya halinde kulüp üyelerine gönderildi.

Şimdi ise Dursun Özbek dönemini anlatan mali raporun ve yine Özbek dönemindeki denetim kurulu tarafından hazırlanan raporun kongrede kim tarafından sunumunun yapılacağı merak konusu oldu. Bu konudaki kararı o gün seçilecek divan heyeti verecek.

Ankara çıkarması

Başkan Mustafa Cengiz, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’yi makamlarında ziyaret etti. Yönetim kurulu üyesi Hacı Hüseyin Toprak, Galatasaray Sportif AŞ Başkan Vekili Abdurrahim Albayrak ve Galatasaray Gayrimenkul AŞ Genel Müdürü Mehmet Akif Şener de ziyaretlerde yer aldı.

Başkan Cengiz, Bakan Özhaseki’ye memleketi Kayseri’yi temsilen 38 numaralı, Trabzonlu olan Bakan Soylu’ya da 61 numaralı Galatasaray formaları hediye etti.

Mustafa Cengizden geri adım

Di Maria'dan Nice ağlarına enfes gol!

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber