Mustafa Kaplan: Altyapıya önem vererek özümüze döneceğiz

Yeniden Süper Lig'e yükselen Gençlerbirliği'nde teknik direktör Mustafa Kaplan değerlendirmelerde bulundu.

Mustafa Kaplan: Altyapıya önem vererek özümüze döneceğiz

Gençlerbirliği, Erzurum'daki Palandöken Dağı eteklerinde bulunan  Yüksek İrtifa Kamp Merkezi'nde yeni sezonda başarılı olmak için güç depoluyor.

Teknik direktör Mustafa Kaplan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bir  yıl aranın ardından tekrar Süper Lig'e yükselmenin mutluluğunu yaşadıklarını  söyledi.

Yeni bir takım kurmak için çalıştıklarını ve uyumlu futbolcuları bir  araya getirmek istediğini ifade eden Kaplan, "Takımı gençleştirerek özümüze  dönmek istiyoruz. Altyapıdan alacağımız ve geçen seneden kalan tecrübeli  oyuncularımızla iyi bir Gençlerbirliği yaratmak istiyoruz. Yerli ve yabancı  futbolcuları katarak ismimiz gibi genç, dinamik, mücadele eden savaşan bir takımı  taraftara izletmek istiyoruz." diye konuştu.

Kaplan, Ankaragücü'nde çalıştığı dönemde taraftarların takıma büyük  desteğinin olduğunu anımsatarak, taraftar desteğiyle Gençlerbirliği'nde de aynı  şeyi yapmak istediğini dile getirdi.

Takım içinde uyuma çok önem verdiğini belirten Kaplan, futbolcularla  toplantılarda ileriye dönük planlar yaptıklarını aktardı.

"Gençlerbirliği her zaman hedefleri olan bir camiadır"

Başkent ekibinin geçmişte çok başarılı zamanları olduğunu ve Türk  futboluna birçok oyuncu kazandırdığını ifade eden Kaplan, bunu devam ettirmek  istediklerini söyledi.

Kaplan, şöyle konuştu:

"Gençlerbirliği, zamanında Avrupa'da oynadı ve Türkiye'yi en iyi  şekilde temsil etti. Gençlerbirliği her zaman hedefleri olan bir camiadır ama en  güzel yaptığı işlerden bir tanesi de Türk futboluna çok güzel oyuncular  kazandırmıştır. Geçmişte gördük bunları bu sezon da bunları yapmak istiyoruz.  Bizim yerimiz her zaman Süper Lig'dir. Küme düştüğümüz sene şanssızlık eseri  düşmüştük."

"Altyapıya önem vererek özümüze döneceğiz"

Transfer sürecinde takımların farklı yollar izlediğine işaret eden  Kaplan, bu yıl Süper Lig'in daha farklı geçeceğini düşündüğünü söyledi.

Her takımın yeni sezon için farklı çalışmalar içerisinde olduğuna  değinen Kaplan, "Geçen sene Ankaragücü'nde yaşadığımız sıkıntıları yaşamak  istemiyoruz. İşimizi garantiye almak istiyoruz ve yapacağımız transferlerle lig  bizi nereye götürecek göreceğiz. Her zaman şunu söylüyoruz, biz özümüze dönerek  altyapıdan oyuncular çıkaracağız." ifadelerini kullandı.

Kaplan, takımdaki yabancı oyuncu sayısında ayarlama yapacaklarını  vurgulayarak, kaliteli yabancı oyuncu almak istediklerini bildirdi.

Bu kapsamda altyapıdan alınacak futbolcuların takıma faydalı olacağına  inandığını anlatan Kaplan, şunları kaydetti:

"14 yabancı oyuncunun olduğu bir ortamda oynamak bana göre doğru  değil. Biz bu yüzden altyapıya önem vererek özümüze döneceğiz. Yabancı futbolcu  sayısının 10'dan fazla olmasına karşıyım çünkü 14 yabancının 11'ini oynatıyorsun  ama kadroya almadığın zaman tribüne çıkıyor ve o zaman sıkıntılar oluyor. Biz bu  yüzden sayımızı ona göre ayarlamak istiyoruz. Kaliteli yabancı oyuncu almak  istiyoruz ve yönetimle karar verdiğimiz futbolcuları alacağız."

 

"Selam verme durumunu kabul etmek lazım"

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber