N'Doye: Gelecek sezona kendimizi hazırlıyoruz

Trabzonspor'un Senegalli futbolcusu N'Doye, "Yapılanma sezonu olarak adlandırdığımız bu yılda kazanacağımız her puanın çok büyük önemi var. Takım olarak gelecek sezona kendimizi hazırlıyoruz" dedi.

N'Doye: Gelecek sezona kendimizi hazırlıyoruz

Trabzonspor'un Senegalli futbolcusu Dame N'Doye, bu sezonun kendileri için yeniden yapılanmayla geçeceğini belirterek, takım olarak gelecek yıla hazırlandıklarını belirtti.

N'Doye, bordo-mavili kulübün internet sitesinde yer alan açıklamasında, yeniden yapılanma sürecinde olduklarını anımsatarak, "Bu yapılanmayı en iyi şekilde sürdürmemiz gerekiyor. Takımda önemli olan kimin gol attığı değil, takımın kazanmasıdır. Yapılanma sezonu olarak adlandırdığımız bu yılda kazanacağımız her puanın çok büyük önemi var. Takım olarak gelecek sezona kendimizi hazırlıyoruz." ifadelerini kullandı.

Golcü futbolcu, Trabzon'da ailece mutlu olduklarını vurgulayarak, şöyle devam etti: "Trabzon'a bakınca bazıları yapılacak çok bir şeyin olmadığını söyleyebilir ama ben ve ailem için her şehir aynı. Futbol oynamak için buradayız ve işimizi yapıyoruz. İşimizi iyi yapabilmek için de en iyisini vermek zorundayız. Futbol kariyerim boyunca adaptasyon anlamında bir sıkıntı yaşamadım. Doğal olarak burada da yaşamıyorum. Takımın yapılanması kapsamında oyuncuların birbirini tanıması da çok önemli. Daha önce Jan Durica ile birlikte 3 yıl forma giymiştik. Birbirimizi tanıyoruz. Şimdi tüm takımla aynı şekilde birbirimize yakın olup, bunu başardığımızda gelecek yıl her şey daha iyi olacaktır."

"Tek isteğim çok çalışmak ve takımıma katkı sağlamak"

Yakın zamanda Trabzonspor'un maçlarını oynayacağı Akyazı Stadı'nın önemine dikkati çeken Senegalli futbolcu, "Şehir için, taraftarlar için ve takım için güzel bir stadyum oldu. Taraftarlarımızın seslerini daha fazla duyacağımızı ümit ediyorum. Maç içinde onların etkisini daha fazla hissedebileceğiz." değerlendirmesinde bulundu.

Dame N'Doye, kendisi için ligde ve kupada mücadele etmenin aynı olduğunu belirterek, şunları kaydetti: "Lig ve kupa arasında bir fark görmüyorum çünkü her maça kazanmak için çıkıyorum. Takımım için her an gol atmak istiyorum. Benim için takımın hedefleri kendi hedeflerimin daha üstündedir. Bu zamana kadar pek çok ligde çok maç oynadım. Futbolu sevdiğim için de devam ediyorum. Şu anda Trabzonspor'dayım ve kesinlikle para benim için ikinci planda. Kariyerimi güzel bir şekilde ilerletmek için buradayım. Bu nedenle tek isteğim çok çalışmak ve takımıma katkı sağlamak."

"Taraftarlarımızı biraz daha sabırlı olmaya davet ediyorum"

Taraftarları biraz daha sabırlı olmaya davet eden N'Doye, "Trabzonspor bu şehrin takımıdır, taraftarların takımıdır. Hocamızın söylediği gibi yeni yapılanma aşamasında biraz daha takımın zamana ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle taraftarlarımızı biraz daha sabırlı olmaya davet ediyorum çünkü, taraftarlarımızın yaptığı her şey direkt olarak takımı etkileyecektir. Maç kazandığımızda her şey daha güzel oluyor. Takım havaya giriyor. Taraftarlarımızın desteğiyle takımı iyi yerlere çıkartacağımızı düşünüyorum." açıklamasını yaptı.

Bordo-mavili futbolcu N'Doye, ev dışında çok fazla yemek yemediğini de belirterek, eşinin Senagal mutfağından yemekler yaptığını, dışarıya çıktığında da en çok hamsi yemeyi tercih ettiğini kaydetti.

Konyaspor, Beşiktaş maçı hazırlıklarına yeniden başladı

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber