Ne Fabian'mış ama!

Sarı-lacivertlilerde Fabian’ın neden transfer edilmediği ortaya çıktı. Fenerbahçe’nin Meksikalı oyuncunun ilk Bursaspor’a yarı fiyata önerildiğini öğrendiği, hemen geri adım attığı aktarıldı.

Ne Fabian'mış ama!

Transfer dönemine damgasını vuran olaylardan Marco Fabian konusunda ortaya çıkan gelişmeler dikkat çekti. Meksikalı orta saha oyuncusundan son anda vazgeçen sarı-lacivertliler, bazı durumlardan rahatsız oldu.

Fabian’ın Fenerbahçe’ye gelmeden önce Bursaspor’a hem de yarı fiyata önerildiği öğrenildi. Fenerbahçe’nin 1.5 milyon euro önerdiği 29 yaşındaki futbolcu için Bursaspor’a 800 bin euro ile gidildi. Yaşanan bu transfer trafiğinde sarı-lacivertli yetkililer, son durumu öğrendi.

Hemen bu gelişmeler üzerine sözleşmede farklılığa gidilmesi talep edildi, ancak Marco Fabian tarafından bu durum reddedildi. Sarı-lacivertliler de ikna olunmaması üzerine transfer girişiminden resmen vazgeçti.

Öte yandan, Marco Fabian’ın belinde var olan ameliyat ve problemlerin de transfer konusundaki sıkıntılarda pay sahibi olduğu kaydedildi. Bununla beraber Meksika’da Fabian’ın menajerine dayandırılan özel haberde, transferdeki süreç anlatıldı. Buna göre, Fabian ve Fenerbahçe arasındaki 1 haftadır devam eden görüşmeler sonrası prensip anlaşmasına varıldığı dile getirildi.

Fabian’ın İstanbul’da kontrolden geçtiği aktarıldı. Ancak son anda sarı-lacivertli kulübün sözleşme üzerinde değişim istemesinin transferi tersine çevirdiği vurgulandı.

Frankfurt hayretler içinde

Frankfurt Sportif Direktörü Fredi Bobic, gerçekleşmeyen Marco Fabian transferine yönelik açıklamalarda bulundu. Fenerbahçe’nin sağlık testinde sakat olduğuna yönelik rapora karşın, kendilerinin buna katılmadığını belirten Bobic, “Olan bitenler berbat şeyler. Özellikle de Marco Fabian için. Çünkü işin sonunda bir şekilde bir daha futbol oynayamayacağına dair bir şeyler ortaya çıktı. Tam bir keşmekeş yaşandı” dedi.

İnanılmaz pozisyon! Gole izin vermediler...

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber