Nevzat Dindar: Mehmet Topal alternatifler arasında

Milliyet Gazetesi Galatasaray Muhabiri Nevzat Dindar, Skorer Tv'den Ezgi Toper'e sarı kırmızılı takımdaki son gelişmeleri değerlendirdi. Dindar, "Fernando satılırsa Mehmet Topal'ın alternatifler arasında olduğu bir durum masada" ifadesini kullandı.

Nevzat Dindar: Mehmet Topal alternatifler arasında

Milliyet Gazetesi Galatasaray Muhabiri Nevzat Dindar, Skorer Tv'den Ezgi Toper'e sarı kırmızılı takımdaki son gelişmeleri değerlendirdi. Dindar, "Fernando satılırsa Mehmet Topal'ın alternatifler arasında olduğu bir durum masada" ifadesini kullandı.

Nevzat Dindar'ın açıklamaları şöyle:

Transferlerde ilk paket açıklandı. Babel heyecan verici bir isim, Ozornwafor yatırım, Adem ise fırsat transferi. Galatasaray için doğru hamleler. İlk 11 kadar kulübenin zengin olması da önemli. Hem lig hem de Avrupa'yı götürebilecek kadro kurulmaya çalışılıyor.

Banega, liderlik yapabilecek ve Fatih Terim'in çok istediği bir oyuncu. Daha önce anlaşmaya varılmıştı oyuncuyla. Bir problem olacağını düşünmüyordum. Teknik kadro da temkinli olmayı tercih eder. Buna rağmen çok pozitif yorumlar alıyordum. Banega bizi istiyor deniliyordu. Bunun için de hamleler yapılıyordu. İlk planda bonservisle çözmek için hamleler yapıldı. İlk etapta 7-8 milyon eurola konuşuluyordu. Galatasaray'ın bunu ödeyecek durum yoktu. Kadro planlaması yapılırken Fernando'nun durumu da göz önüne alındığında biz bu işi takasla halledebiliriz diye düşünüldü. Bir taşla iki kuş. Bir oyuncu alalım bir oyuncu satalım.

"Plan, 3 Temmuz'da Banega'yı açıklamak"

Bu çerçevede Fernando-Banega takası gündeme geldi. Arada bir pürüz var şu an. Fernando ile Sevilla arasında bir sorun var. Sevilla'nın transfer politikasında bu yaştaki oyunculara ilgi göstermediği biliniyor. Fernando konusunda Galatasaray, Sevilla ile oyuncunun anlaşmasını bekliyor. Galatasaray'ın planı 3 Temmuz'da Banega'yı açıklamak.

"Mehmet Topal alternatifler arasında"

İstikrar ve devam açısından sorunlar yaşadı Fernando. Galatasaray'a ilk geldiğini dönemdeki serüveninde bu ligin üstünde bir oyuncuydu ama daha sonra aynı etkiyi gösteremedi. Sakatlık da etkiledi. Boşluğu doldurmak zor değil ama bir tercih yapacak Galatasaray. Oraya daha genç ve dinamik bir oyuncu alınabilir.

Fernando'nun olmadığı bir denklemde, Mehmet Topal ismi de acaba bir alternatif olarak düşünülebilir mi sorusu da Galatasaray'ın masasında. Değerlendiriliyor şu an. Yaş olarak transfer planına çok uygun değil Galatasaray'a ama bu görüş var. Düzgün bir karakter Mehmet. Bir de Galatasaraylı kendisi. Bu duruma Mehmet de sıcak bakıyor. Menajerinin açıklamasında Avrupa ve Katar var ama Avrupa çok zor. Galatasaray da bir fedakarlık yapacak.

Diagne transferi oradaki yolsuzluktan dolayı ertelenmiş durumda. Diagne anlaştı, Galatasaray da rakam olarak anlaştı. 13 milyon euro civarında. Geçen hafta Milliyet'te yazdığımız haberde yaşanan yolsuzluktan dolayı Suudi yönetimi kulüp yönetimlerinin değişme talimatını verdi. O yüzden transfer raka kalktı. Başka yansımaları da gelecektir Uluslararası anlamda.

Diagne: Galatasaray'da kalmaya karar verdim

Galatasaray'da tartışma konusu haline gelen Diagne, sarı kırmızılı takımda kalacağını açıkladı.

Nevzat Dindar da bu gelişmeyi canlı yayında değerlendirdi. Dindar, "Diagne kendini sosyal medyaya vereceğine Afrika Kupası'na versin. Birkaç gol atsın. Gerçekten arızalı bir tip. Bir şeyler yapması lazım. Sonuçta sözleşmeli oyuncu. Gitmek istemiyorsa köle muamelesi yapamazsınız. Başka bir formül bulacak takım. Fernando-Banega veya Mariano konusu gündeme gelecek. Galatasaray mutlaka bu sarmaldan çıkar. Bu işi lehine çevirecek duruma sahip ama Diagne'nin devam etme olasılığı yüzde 10.

"Vedat işi bu hafta netleşecek"

Aboubakar'ı hoca çok istiyor. Vedat Muriç konusunda bu hafta fotoğraf netleşecek. Oyuncu Galatasaray diyor, Rize yönetimi Fenerbahçe diyor. Bu hafta biter o iş. Bugün de toplantı olacak. Fatih hoca çok istiyor Vedat'ı. Galatasaray'ı bu kadar isteyen bir oyuncu için Galatasaray'ın şartları zorlayacağını düşünüyorum. İş paraya dönerse Galatasaray'ın da parası var şu an.

Onyekuru için kiralık formülü

Everton Onyekuru'yu satmak istiyor. Bonservisiyle göndermek istiyor. Galatasaray, bonservisiyle alınması zor olan bu oyuncuyu biraz bekledi. Afrika Kupası var. Galatasaray, oyuncunun çok ön plana çıkmamasıyla beraber kiralama formülünü yönetime sundu.

Diagne arıza çıkarırsa Babel'i forvet oynatırsınız. Solda oynatırsınız, maçın büyüklüğüne göre Babel'i değerlendirirsiniz.

Deniz Türüç konusu

Galatasaray, Deniz Türüç flörtü hep var. Oyuncu da Galatasaray'a gitmek istediğini söyledi. Galatasaray'ın Deniz'e önerdiği rakam, Kayseri'den aldığı paradan daha az. Biraz kafası karıştı oyuncunun da.

Misli.com’da Canlı Bahis Perdesi Hangi Maçla Açılıyor?

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber