Nevzat Dindar 'Terim' sonrası gelişmeleri aktardı

Milliyet Galatasaray muhabiri Nevzat Dindar, Fatih Terim sürecinde yaşananlar ve son Göztepe galibiyetini değerlendirdi.

Nevzat Dindar 'Terim' sonrası gelişmeleri aktardı

Milliyet Galatasaray muhabiri Nevzat Dindar, Fatih Terim süreciyle ilgili yaşananları ve kazanılan Göztepe mücadelesini değerlendirdi...

Ayrıca Dindar, Dursun Özbek'in listesinden yönetime gireceği iddia edilen Mehmet Ağar için "Eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar'ın G.Saray yönetimine gireceği söyleniyordu. Ama Sayın Ağar aidatını yatırmadığı için yönetici olamıyor. Tabii ki önemli bir figürdür. Terim'e yakın bir isimdir. Bu dönem için yönetime giremeyeceğini belirtelim." ifadelerini kullandı.

Dindar'ın açıklamaları şöyle;

"Bu sezon G.Saray'ın oynadığı 9'uncu maç. Diğer maçlarda da nispeten doldu. Bu maçta dikkatimi çeken şey, hava çok soğuktu. Ama bayram coşkusu vardı. Taraftarın anormal ilgi gösterdiği maçtı. Şunu gösterdi, bir kenetlenme oldu. Sezon başında Tudor projesini destekledim. Ama olmadı, aşı tutmadı. Eksik olan şey sevgiymiş. Başkan önemli ve stratejik bir karar verdi. Dünkü tablo gösterdi ki bu bir seçim hamlesi değildi, şampiyonluk için bu adım şarttı. G.Saray tertemiz, bembeyaz bir sayfa açtı.

'Terim'in imzasıyla birlikte rakip takımlar patır patır döküldü'

Saldıran ve savaşan bir G.Saray olacak. Terim, Linnes'i sağa koydu. Aklın yolu bir. Belhanda'yı önce ortada başlattı, sonra forvet arkasına çekti. İlk maçta Fatih Terim imzasını bekliyorduk. Şapkadan tavşan çıkarmasını bekleyemezdik. Devre arasında yapılan konuşma, kendini gösterdi. Kısmetiyle birlikte geldi. Fatih Terim'in imzasıyla birlikte rakip takımlar patır patır döküldü. Zirvedeki 8 takımın 6'sı puan kaybetti. Sonuçtan ziyade G.Saray camiasının kenetlenmesi önemli. Futbolcuların yüzleri gülmeye başladı.

'Oyuncular Tudor'un gitmesini istiyorlarmış'

Fatih hoca duygularını yoğun bir şekilde yaşayan bir teknik direktör. İçi-dışı birdir. Bazıları gibi sinsi değildir. Neyse odur. Sinirlendiğinde de belli eder. Hocanın sevecen olması yeni bir şey değil. İşler kötü gittiğinde, şiddetli eleştiriler geldiğinde Terim'in bunlara karşı tepkisini dile getireceğini düşünüyorum. Terim'in gelişinin etkisi her anlamda kendini gösterdi. Basın toplantı odasında yaklaşık 100 kişi vardı. Tudor'un arkasından bir kişi iyi laf etmedi. Oyuncular gitmesini istiyorlarmış. Net bir şekilde ortaya çıktı. Oyuncular tarafından sorgulanacak bir teknik direktör yok artık. İlk günden oyuncularla çok iyi bir temas kurdu. Terim varken oyunculara dayalı düzen yoktu. Terim kanunları geçerlidir. Oyuncular da bundan şikayetçi olmayacaklar. Tudor'la bu anlamda bir iletişim sorunu vardı.

'Emre Mor ismi cazip duruyor'

Terim, sol bek transferini gerekli görüyor. Sansasyonel transfer olur mu? Zor. G.Saray'ın mali yönden dikkatli olması gerekiyor. Latovlevici tercihi makul ölçülerde gerçekleştirildi. Son gün yapılmış transfer olarak bakıldığında doğruydu. Sol bek transferi konusunda sürpriz bekliyorum. Asamoah'ta farklı şeyler olabilir. Kendisinin bir takım çalışmaları ve görüşmeleri olacak. Florya'da yeniden yapılanma olacak. Transfer konusunda Emre Mor sarı-kırmızı kulüp içerisinde konuşulmaya başlandı. Belki istediği kariyer sıçramasını nispeten yapabilir. Emre Mor'da bir düşüş var. G.Saray'ın da genç yetenekleri kadrosuna katması gerekiyor. Emre Mor ismi cazip duruyor. Fatih Terim, Emre Mor ismi önüne gelirse 'hayır' demez. 18-19 yaşlarında Almanya, Fransa ve Belçika'dan gençler de olabilir. Felipe Luis'in ismi geçiyor. Devre arasında Atletico'dan ayrılmak gibi bir planı yok. Transfer döneminde Tudor istediği mevkileri yönetime iletiyordu. Örneğin, önüne transfer komitesinden 3 isim geliyor, o seçiyordu. Terim döneminde transfer böyle olmayacak. Terim'in bizzat bitireceği transferler olacak. Alternatifli bir kadro oluşturulacak.

'Carole'un dönüşü mantıklı'

Carole'un dönüşü mantıklı düşünülebilir. De Jong'un uluslararası kariyeri var. Fiziksel olarak hangi noktada bilmiyoruz. Yeni bir sayfa açılabilir. Fatih hoca son derece rasyonel hareket edip oyuncusunu kazanmak istiyor. Donk'a da bir şans vereceğini biliyoruz. Fatih hoca devre arasında dersini çok iyi çalışacak. Hakan Balta da takımla çalışmalara başladı. Yarım sezon için iyi bir alternatif olabilir. Takımda abilik yapabilir.

'Selçuk ve Sinan'ı kazanmak zorundasınız'

Selçuk İnan ve Sinan Gümüş'ü kazanmak zorundasınız. Terim, Selçuk İnan'ı kazanır. Sinan Gümüş'ün yaptığı açıklamalara bakarsak sanki yeniden doğmuş gibi. G.Saray, Belhanda, Feghouli ve Ndiayeden tam olarak verim alamamakta. Terim'le performanslarının tavan yapmasını bekliyorum. Fatih Terim'le bu takımın dokusu tutuyor. Maicon'un gitmesine Fatih Terim kesinlikle izin vermez.

'Sayın Ağar aidatını yatırmadığı için yönetici olamıyor'

Başkan Dursun Özbek, Terim hamlesiyle seçimdeki rakiplerinin Fatih Terim kozunu ellerinden aldı. Mustafa Cengiz adaylığını açıkladı. Son olarak Duygun Yarsuvat ismi konuşulmaya başlandı. Mevcut başkanın projelerini devam ettirmesi için bir dönem daha kalması ağırlıklı düşünce. Muhtemelen adaylardan birçoğu çekilir. Karşısında bir aday olur. Gerçekten de çok iyi yönetim kuruluyor. Eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar'ın G.Saray yönetimine gireceği söyleniyordu. Ama Sayın Ağar aidatını yatırmadığı için yönetici olamıyor. Tabii ki önemli bir figürdür. Terim'e yakın bir isimdir. Bu dönem için yönetime giremeyeceğini belirtelim.

'G.Saray şampiyonluk yarışındaki tek rakibi F.Bahçe'

Fenerbahçe'nin iyi bir fikstürü var. İlk periyodu zor, ikinci periyodu kolay. G.Saray'ın ilk periyot kolay gibi gözüküyor, ondan sonra zorlaşıyor. Muhtemelen G.Saray ile F.Bahçe arasında yarış olacak. En büyük rakip F.Bahçe."

Okan Buruk: "Çok rahat şekilde rakip kaleye gittik ama sonlandıramadık"

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber